Баланс енергосистеми надійний і відповідає галузевим вимогам – Шмигаль
Оновлений у кінці квітня прогнозний баланс електроенергетичної системи України є надійним і відповідає чинним галузевим вимогам, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні енергетичного комітету Верховної Ради у вівторок.
“Баланс абсолютно надійний, і відповідає тим вимогам, які нині є в галузі”, – сказав він.
Глава уряду зазначив, що через кризу загальне споживання електроенергії в країні знизилося на 9%, що, відповідно, відобразилося на обсягах виробництва всіх видів генерації за винятком відновлюваної. При цьому Шмигаль нагадав, що, згідно із законодавством, держава повинна виплачувати “зелений” тариф інвесторам у поновлювані джерела енергії (ВДЕ) незалежно від того чи був проведений ресурс, або його вироблення була обмежене системним оператором у рамках заходів із балансування енергосистеми.
“Наше законодавство прописано так, що ми незалежно від того беремо або не беремо е/е з ВДЕ зобов’язані платити за альтернативну енергетику. Так підписані угоди. Тому для того, щоб уникнути так би мовити “подвійної оплати” за вироблену електроенергію, ми були змушені піти на зустріч “Енергоатому” і перенести планові ремонти з осені на весну”, – сказав Шмигаль.
Читайте також: Плачков про новий енергетичний баланс України та надійність енергосистеми держави
Глава уряду при цьому додав, що зараз атомна генерація покриває все базове навантаження, яке може бути спожите.
“Сьогодні атомна генерація повністю заповнює все базове навантаження, яке здатна спожити Україна, Все інше – потужність, що балансує, яку, на жаль, сьогодні може заповнювати тільки теплова генерація в зв’язку з тим, що гідрогенерація втратила близько 28% своєї потужності через безводну зиму. Тому таке навантаження сьогодні йде в години вечірнього максимуму на теплові станції. Це природний процес для енергетичного балансу енергетичної системи України”, – сказав він.
Шмигаль також додав, що розроблений профільним міністерством прогнозний енергобаланс затверджувався в присутності прем’єр-міністра, президента Володимира Зеленського, а також глави енергетичного комітету Андрія Геруса.
Нагадаємо, 28 квітня Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило новий прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає загальне зменшення споживання на 9,5% – до 138 млрд кВт/год.