Шмигаль ініціює розслідування з приводу видачі “Укренерго” масових дозволів на приєднання до енергомережі

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль ініціює створення робочої групи при Міністерстві енергетики та захисту довкілля, метою якої буде розгляд щодо видачі НЕК “Укренерго” великої кількості дозволів на приєднання до енергомереж, що стало, за його словами, однією з причин кризи на енергоринку.

“Готовий створити при міністерстві робочу групу, яка розбереться, як видавалася необмежена кількість дозволів на приєднання до енергосистеми, що призвело до таких перекосів, коли ми змушені входити в складні переговори (з інвесторами в поновлювану енергетику – ред) і коли надзвичайно дорога зелена енергетика витісняє дешеву атомну”, – заявив Шмигаль на засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП у вівторок увечері.

“Треба розслідувати і розбиратися, звідки це взялося”, – додав він.

За його словами, він підтримує розвиток відновлюваної енергетики, але її ціна повинна знижуватися. “Зелена енергетика – це дуже добре, і ми до неї прийдемо, але вона повинна бути дешевою”, – сказав прем’єр-міністр, уточнивши, що в четвер він буде зустрічатися з ключовими гравцями на ринку ВДЕ з тим, щоб обговорити умови домовленостей подальшого розвитку галузі.

Читайте також:  Шмигаль наголошує на необхідності скасування price caps на ринку електричної енергії

При цьому він не виключив, що будуть прийняті зміни до законодавства, що дозволяють генерації з відновлюваних джерел продавати свою електроенергію за прямими договорами.

Також він повідомив, що НЕК “Укренерго” буде дано доручення підготувати детальний звіт про стан справ щодо інтеграції в ENTSO-E.

“Нехай підготують звіт, де ми зараз перебуваємо стосовно тих процедур і виконання завдань щодо приєднання до ENTSO-E. Також перевіримо і керованість компанії”, – зазначив Шмигаль.

Читайте також:  Баланс енергосистеми надійний і відповідає галузевим вимогам – Шмигаль

Довідка. ENTSO-E (англ. European Network of Transmission System Operators for Electricity) – європейська мережа ситемних операторів передачі електроенергії – організація, що на даний час об’єднує 41 системного оператора з 34 країн. У нинішньому форматі існує з 2009 року, як об’єднання ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE та UKTSOA.

Інтеграція української енергосистеми до енергетичної системи континентальної Європи ENTSO-E визначена на даний час одним з першочергових пріоритетів напрямку розвитку й є частиною політики енергетичної незалежності України (Програма діяльності Кабінету Міністрів України, схвалена Постановою Верховної Ради України №26-VIII від 11 грудня 2014 року).

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram