Експорт електроенергії до Європи може принести Україні понад 70 млрд грн на рік – Шмигаль

За перший день дії енергетичного безвізу з ЄС «Укренерго» заробило 10 млн грн

Потенціал експорту української електроенергії до Європи може сягати до 2,5 ГВт. За такого сценарію Україна зможе отримувати з її продажу понад 70 млрд грн на рік.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у себе в телеграм-каналі

«Усього через три місяці після отримання енергетичного безвізу почався довгоочікуваний експорт української електроенергії в Європу! Сьогодні з першої години ночі такий експорт пішов у напрямку Румунії. Початковий обсяг складає 100 МВт», – написав прем’єр.

За перший день дії енергетичного безвізу з ЄС державне підприємство «Укренерго» заробило 10 млн грн на продажі доступу до міждержавного перетину.

«Після перемоги України у війні це дозволить суттєво збільшити інвестиції в галузь та модернізувати її до найкращих європейських стандартів», – прогнозує Шмигаль.

Він зазначив, що енергетика стане одним із драйверів відновлення нашої економіки, як уже стала драйвером нашої інтеграції в ЄС.

Ще у березні Україна розпочала синхронізацію енергосистеми з європейською енергосистемою ENTSO-E. Оператори системи передачі (ОСП) континентальної Європи ENTSO-E визнали, що «Укренерго» разом з операторами Румунії, Словаччини та Угорщини виконали всі необхідні для цього технічні передумови.

Перший аукціон на розподіл пропускної спроможності до Румунії пройшов 28 червня з днем постачання на 30 червня. «Укренерго» продав усі доступні 100 МВт у кожній годині доби. За деякі години учасники аукціону заплатили до 6000 грн/МВт-год.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram