Депутатка Європарламенту: Коломойський і Герус гальмують реформи в енергосекторі України
Таку заяву депутат Європарламенту Віола фон Крамон зробила під час експертної онлайн-дискусії “Реформа ринку електроенергетики: що на кону?”, організованою німецьким фондом Ґенріха Белля, на якій обговорювалися поточний розвиток українського електроенергетичного сектора і хід узгоджених з ЄС реформ, пише uaEnergy.
«Як політик я бачу величезний негативний вплив Ігоря Коломойського і Андрія Геруса, який приєднався до анти-зеленого штабу в Україні, на хід реформ в українському енергосекторі. З боку парламенту часто відчувається сильне лобі проти прогресивних реформ, спрямованих на децентралізацію і декарбонізацію енергетики. І це не той контекст, в якому можна говорити про стратегію імплементації зеленої генерації або європейської Зеленої Угоди найближчим часом”, – зазначила пані фон Крамон.
Читайте також: Роль Геруса у розвалі української енергетики
Вона нагадала, що Україна вже має перед собою багато міжнародних зобов’язань щодо декарбонізації економіки. Депутатка вважає, що цього має бути достатньо для того, щоб вимагати від нового уряду поважати ці зобов’язання і продовжувати курс на декарбонізацію. Але, за її словами, слабкі державні інститути, відсутність нормально функціонуючого міністерства енергетики і сильний олігархічний вплив заважають проводити справжні реформи.
«Немає комплексного підходу до вирішення кризи з боку України: ні бачення, ні стратегії, тільки систематизовані кроки і рух в інший бік від справжнього зеленого переходу. І я не впевнена, що навіть вплив з боку Європейського Союзу, або делегації ЄС в Україні, або Єврокомісії зможе змінити щось в цій ситуації.
Змушена констатувати, що з 1996 року, а саме з цього часу я почала працювати з Україною, прогресу в реформах на ринку енергетики майже немає. Було допущено багато управлінських помилок з боку держави. Трохи покращилася ситуація з газом і іноді призначалися дійсно прогресивні міністри.
Але цього не достатньо. І я боюся, що втрачено багато можливостей відновити сектор.
За 25 років було зроблено дуже мало, щоб зберегти і відновити енергетичну інфраструктуру України. Зараз вона є вкрай застарілою і потребує чимало інвестицій. Так, зараз новому уряду доводиться усувати наслідки цієї бездіяльності» – зауважила депутатка Європарламенту.
На її думку, Україна, яка багата на талановитих інженерів, могла б скористатися глобальним переходом до зеленої енергетики та не тільки підхопити виробництво електроенергії з ВДЕ, а і, як Китай, створити потужну галузь з виробництва обладнання для відновлюваної енергетики.
Читайте також: Герусология 💥 Как глава парламентского комитета по ТЭК почти убил атомную энергетику, а теперь отстаивает ее интересы
Нагадаємо, 15 травня в Кабінеті міністрів України проходила зустріч голови уряду з гравцями ринку та профільними асоціаціями, які є представниками інвесторів із США, Норвегії, Швеції, Німеччини, Туреччини, Іспанії, Франції та інших країн. За інформацією гравців ринку, переговори були конструктивними та наблизили сторони до прийняття збалансованого рішення, яке очікується погодити вже наступного тижня.