Ціна на газ в Європі впала на 10%

Ціна листопадових ф’ючерсів на газ в Європі на початку торгів 18 жовтня знижується на 10,5% і знаходиться на рівні трохи вище $ 1000 за тис. куб. м, а в моменті падала майже до $ 980.

Про це свідчать дані торгів на ICE Futures.

Вартість листопадових ф’ючерсів на газ за індексом голландського TTF, найбільш ліквідного європейського хаба, на відкритті торгів становила $ 1033,9 за тис. куб. м. о 09:32 за Києвом ціна падала до $ 983,5, а до 9:37 піднялася до $ 1005,7 за тис. куб. м, що на 10,5% нижче розрахункової ціни попереднього торгового дня.

Динаміка ф’ючерсів вважається на біржі від розрахункової ціни попереднього торгового дня. 15 жовтня торги закрилися на рівні майже $ тисяча шістьдесят п’ять за тис. куб. м, а розрахункова ціна склала $ 1123,3.

Ціни на газ в Європі різко зросли в останні місяці. Ще на початку серпня розрахункова ціна найближчого ф’ючерсу за індексом голландського TTF становила близько 515 доларів за тисячу кубометрів, а до кінця вересня показник виріс більш ніж удвічі.

Як повідомлялося, максимум розрахункової ціни – майже 1400 доларів за тисячу кубометрів – був досягнутий 5 жовтня. При цьому ціни на газ на світовому ринку почали демонструвати зниження з 6 жовтня, після досягнення історичного максимуму на рівні 1937 доларів за 1 тисячу кубометрів.

Як відзначали експерти, зростання цін на ф’ючерси на газ в Європі був пов’язаний з декількома факторами: низьким рівнем заповнювання європейських підземних сховищ газу (ПСГ), обмеженням пропозиції з боку основних постачальників і високим попитом на скраплений природний газ (СПГ) в Азії.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram