ВР призначила Галущенка міністром енергетики
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики юриста Германа Галущенка, який працював віцепрезидентом державного “Енергоатому”.
За відповідне рішення проголосували 305 нардепів, у т.ч. зі “Слуги народу” – 227, з ОПЗЖ – 20, з “Європейської солідарності” – 0, з “Голосу” – 0, з “Батьківщини” – 17, з групи “За майбутнє” – 14, з групи “Довіра” – 19, з позафракційних – 8.
Міністерство енергетики довго не мало повноцінного міністра, а останні місяці ним керував у якості виконувача обов’язків Юрій Вітренко, який вчора став керівником “Нафтогазу”.
Герман Галущенко, який керуватиме однією з найбільш стратегічних сфер економіки України не надто публічна персона і його не дуже добре знають в політиці. Навіть спікер Дмитро Разумков назвав його під час призначення “Галушком”.
47-річний львів’янин Герман Галущенко за освітою юрист, випускник Львівського університету. Навчався також в Українській академії зовнішньої торгівлі. Він є кандидатом юридичних наук та має звання “Заслужений юрист України”.
З енергетикою його пов’язує два моменти біографії. Посада директора з правового забезпечення НАЕК “Енергоатом” у 2013-2014 роках, а також робота віцепрезидентом “Енергоатому” від травня 2020 року і донині.
А розпочав свою кар’єру він у львівській прокуратурі. Згодом працював у МЗС, був представником України у комітеті Ради Європи по боротьбі з корупцією та працював на різних посадах в Адміністрації президента – і за часів президенства Леоніда Кучми, і Віктора Ющенка.
Від 2011-го був у Мін’юсті, після чого вперше і потрапив до “Енергоатому”.
З 2012 року викладає міжнародне приватне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
На чолі міністерства енергетики опинилась людина, яка прийшла на цю посаду з компанії, що є однією із сторін у досить тривалому та серйозному конфлікті на українському енергетичному ринку.
“Енергоатом” є виробником найдешевшої електроенергії, забезпечує до половини потреб країни у струмі.
На “атомку” також покладені спеціальні зобов’язання (PSO, або Public Service Obligations), які дозволяють людям отримувати електрику за ціною, нижчою за ринкову.
Після того, як влітку 2019 запрацювала нова модель оптового ринку електроенергії, баланс між виробниками значно дорожчої “зеленої” енергії, яких стимулювали найвищими у галузі тарифами, та виробниками традиційної і дешевої був порушений.
В галузі утворилися борги на десятки мільярдів гривень. Попри численні спроби, кризу у галузі не вдалося розв’язати і донині – ситуація лише погіршується.