У Німеччині скандал через корумповану чиновницю, що просувала інтереси “Газпрому”
Німецьку чиновницю викрили на лобіюванні російських інтересів
Лідерка німецької керівної партії Мануела Швезіг вступила в змову з російським Газпромом і лобіювала будівництво “Північного потоку 2”. Про це стало відомо завдяки витоку документів, пише британська газета The Times.
Мануела Швезіг (Manuela Schwesig) працює прем’єр-міністром північно-східної держави Мекленбург-Передня Померанія. Саме у цій провінції починається Північний потік 2. Вона є останнім членом Соціал-демократичної партії (СДПН) Олафа Шольца (Olaf Scholz), який потрапив під тиск через зв’язки з підтримуваним Кремлем проєктом. Критики називають її “маріонеткою Путіна”.
Її звинувачують у створенні екологічного фонду, що нібито захищав навколишнє середовище провінції й лобіював інтереси російської газовидобувної компанії, розкриваючи “таємні плани США поставити на коліна Німеччину”. Фонд існував за гроші Газпрому.
Газета Die Welt написала, що офіс Швезіг діє як “філія Газпрому”. Отримані газетою документи свідчать про план найму “досвідчених працівників” “Північного потоку-2” у Фонд захисту навколишнього середовища та клімату, створений адміністрацією Швезіг минулого року. Мільйони євро для неурядової організації, здебільшого від Газпрому, були спрямовані на добудову газопроводу та захист його від санкцій США, повідомляє Die Welt.
Тісну співпрацю Швезіг з Nord Stream 2 AG доводять сотні електронних листів і документів, опублікованих відповідно до Закону про екологічну інформацію.
Сотні електронних листів та документів, до яких отримали доступ ЗМІ, показують, що лідерка землі дуже тісно співпрацювала з Nord Stream 2 AG, компанією, яка стоїть за проєктом. Компанія “неофіційно” навіть попросила підслуховувати брифінги для журналістів.
Документи свідчать про те, що Швезіг був причетна до прийняття рішень щодо найму працівників для Nord Stream 2 AG, яка належить “Газпрому” та очолювана Маттіасом Варнігом, колишнім членом Штазі, який товаришував і працював з Владіміром Путіним у 1980-х роках, коли він був офіцером КДБ в Дрездені.
За даними газети Die Welt, що знайшла докази, повідомлено, що офіс Мануели Швезіг працював, по суті, як “філія Газпрому”. Частина її промов у Парламенті й інтерв’ю для газет, по суті, були написані Газпромом.
Швезіг вважали новою зіркою в СДПН. Вона вже вибачилася за підтримку газопроводу.
Норберт Реттген, член Християнсько-демократичного союзу (ХДС), закликав Швезіг піти у відставку через “змову з російською компанією та навмисне введення громадськості в оману“.