8-12 лютого імпорт е/е до України у години пік може досягти максимального показника місяця у 3000 МВт – прогноз “Укренерго”
Імпорт електроенергії з Білорусі та Росії до України 8-12 лютого у періоди пікового добового споживання з 17:00 до 19:00 може досягти максимального місячного значення у 3000 МВт потужності при максимальній пропускній спроможності міждержавних перетинів із енергосистемами цих країн 3100 МВт.
Про це свідчить прогноз граничних значень імпорту електроенергії до Об’єднаної енергосистеми України (ОЕС) на 8-28 лютого НЕК “Укренерго”, оприлюднений на сайті компанії.
Згідно з прогнозом “Укренерго”, імпорт е/е до України почне планомірно знижуватися, починаючи з 13 лютого, і досягне своїх мінімальних граничних значень 21 і 28 лютого на рівні 300 МВт потужності у період із 16:00 до 20:00 і 100 МВт потужності в інші години доби.
Згідно з прогнозом граничних значень імпорту електроенергії до ОЕС України НЕК “Укренерго” на 1-7 лютого, максимальна гранична потужність імпорту е/е має становити не більше ніж 1500 МВт.
Як повідомлялося, за результатами місячного аукціону, доступ до перетину “Росія-Україна” з 1 до 28 лютого потужністю 50 МВт викупило ТОВ “НЕК”, ще по 100 МВт на весь місяць і додатково на другу його половину придбало ТОВ “Стімекс”. У результаті трейдери викупили 11,5% доступної пропускної спроможності на місяць та її третину – на період 15-28 лютого.
На ринку електроенергії працює ТОВ “Стімекс”, бенефіціарами (по 50%) якого є Ольга Дячик і Сергій Дружук, який раніше працював генеральним директором в “ПАККО Холдинг”, – ритейлері та операторі магазинів “Вопак” і “Пакко” в Західній Україні. На початку липня 2019 року компанія отримала ліцензію на постачання електроенергії. Згідно з даними сайту StimexEnergy, їхніми пріоритетними клієнтами в постачанні е/е є ТЦ і ТРЦ.
Засновником ТОВ “НЕК” є ТОВ “Агентство інвестиційного менеджменту”, президентом якого зазначений колишній голова “Регіональної газопостачальної компанії” Дмитра Фірташа Олександр Притика. Як зазначено на сайті агентства, воно займається питаннями, пов’язаними з ПЕК, від консалтингу до постачань енергоресурсів.
Доступ до перерізу “Білорусь-Україна” на 6-28 лютого 2021 року викупили шість компаній: ТОВ “Де Трейдинг” (50 МВт), ТОВ “Дніпросталь-енерго” (100 МВт), ТОВ “ЕРУ Трейдинг” (250 МВт), ТОВ “ЕТГ” (30 МВт), ТОВ “Інтеренергопостач” (20 МВт) і ТОВ “ОНК-Груп” (50 МВт). Отже, трейдери викупили всю доступну пропускну спроможність у цьому напрямі. Зокрема, компанія “Де Трейдинг” належить до “Донбасенерго”, “ЕРУ Трейдинг” належить Ярославу Мудрому та Дейлу Пері.
Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт