В існуванні «Магістральних газопроводів України» немає сенсу – Макогон
Керівництво Оператора ГТС України домовилося з наглядовою радою «Магістральних газопроводів України» (МГУ) про звернення до Міністерства фінансів з пропозицією об’єднати дві компанії в одну.
Про це в інтерв’ю для OilPoint розповів очільник ОГТСУ Сергій Макогон.
«Ніякого смислового навантаження для існування МГУ немає. Єдина її цінність – кваліфікована і досвідчена Наглядова рада, яка повиннна гарантувати захист оператора від політичного втручання», – зазначив він.
За його словами, для отримання сертифікації від Енергетичного Співтовариства ОГТСУ потрібно було довести незалежність оператора. Тому і було прийнято рішення використовувати МГУ, так як там нібито була незалежна Наглядова рада.
«Тепер утримувати дві компанії немає ніякого сенсу і спільне бачення Наглядової ради полягає в тому, що потрібно їх об’єднати. Але остаточне рішення залишається за Мінфіном», – підкреслив глава ОГТСУ.
Макогон зазначив, що ідея об’єднання не в поглинанні «Магістральних газопроводів», а в тому, щоб створити єдину компанію на базі ОГТСУ.
«Вона вже сертифікована, у нас є ліцензія від НКРЕКУ і всі необхідні дозволи. Процес їх отримання зайняв майже рік, і зараз немає сенсу цю роботу проробляти для МГУ. Є сенс використовувати чинний склад Наглядової ради, який затвердив нам стратегію і розуміє, що відбувається», – переконаний топ-менеджер.
Макогон вважає, що після завершення контрактів членів Наглядової ради потрібно буде проводити постійну ротацію. Що стосується керівника МГУ Олександра Лисниченко – глава ОГТСУ вважає, що хороший керівник знайде собі місце в компанії.
«Якщо буде конкурс на нового главу «Оператора ГТС», то всі можуть брати участь, але дублююча структура управління створить постійний конфлікт між менеджментом ОГТСУ і МГУ», – вважає він.
За словами Макогона, після того, як в кінці року МГУ попросила собі бюджет в 200 млн гривень і штатний розклад для більш ніж 50 високооплачуваних співробітників, обурені народні депутати зажадали пояснень, навіщо потрібна ця компанія і яку додаткову цінність вона принесе Україні як кінцевий власник ГТС.
Поки що, за словами глави Оператора ГТС України, він може приймати рішення на суму менше 200 млн гривень, решта спрямовується на узгодження в МГУ, де Наглядова рада погоджує стратегію і фінплан.