НКРЕКП

Україна тимчасово заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), тимчасово заборонила поставки електроенергії з Білорусі та Росії на період до 1 жовтня поточного року.

Про це повідомив депутат Верховної ради, член фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко на своїй сторінці в Фейсбук.

«Регулятор тимчасово заборонив імпорт російської і білоруської електроенергії в Україну до 1 жовтня 2021 року, хоча на засіданні я пропонував іншу дату – 31 грудня», – написав він.

Раніше Енергофронт повідомляв, що міністр енергетики Герман Галущенко звернувся з проханням до глави НКРЕКП Валерія Тарасюка заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на підставі закону про сертифікацію «Укренерго»№1396-ІХ, який надав йому таке право.

Нагадаємо, Верховна Рада 15 квітня підтримала в другому читанні законопроект, який містить норму, що дозволяє НКРЕКП обмежувати імпорт електроенергії. Президент підписав його 13 травня.

У січні-квітні 2021 року імпорт електроенергії склав 946,9 млн кВт-год, що в 1,8 рази (на 757,7 млн ​​кВт-год) менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В т.ч. з Білорусі поставлено 511,6 млн кВт-год, Словаччини – 238,6 млн кВт-год, Росії – 101 млн кВт-год, Угорщини – 61,1 млн кВт-год, Румунії – 34,5 млн кВт-год.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram