Україна програла локальну війну Кремлю

Енергетичний колапс в Україні сьогодні – результат роботи російських лобістів

Ну що, дорогі друзі, у мене є для вас погані новини. Україна програла локальну війну з Кремлем. І не тому що погано боролася. Підвели зрадники. З 20 квітня найбільше вугледобувне підприємство країни «Павлоградвугілля» і три збагачувальні фабрики вимушено йдуть в простій. Минулого тижня про неможливість заплатити зарплати і купити паливо заявив Енергоатом.

Про ці ризики експерти попереджали ще восени – вихід на український ринок російського вугілля і електроенергії може стати вироком української генерації і вуглевидобутку. Так, росіяни будуть демпінгувати – про що попереджали президента і прем’єра.

Читайте також:   Кучеренко закликав владу зупинити «герусівщину» через загрозу колапсу енергетичної галузі

Мотивація проста – вони будуть душити наші шахти і генерацію електроенергії, щоб в Україні зростало безробіття і падали надходження в бюджет. Зростання соціальної та економічної напруженості їх головний інтерес. Не виходить перемогти на фронті? Шкодитимуть зсередини. Ну і шляхом тимчасового демпінгу підсадити Україну на голку залежності від російської електроенергії і вугілля теж важливо. Тут як з газом – головне, створити критичну залежність. І потім можна викручувати Україні руки, як завгодно. Якщо ми віддаємо Кремлю умовний рубильник – ми повністю від них залежимо.

Я повторю – експерти ще восени попереджали про ці ризики. Але глава комітету з ПЕК Андрій Герус цей пункт в законопроект вніс. В інтересах РФ. Монобільшість проголосувала. Кремль у захваті, ми в кризі. Енергетичний колапс в Україні сьогодні – результат роботи російських лобістів і це факт. Що будемо робити? Рятувати свою енергетичну незалежність або погодимося з умовами Кремля?

Джерело: фейсбук-сторінка Кирила Сазонова, переклад з російської
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram