У “Київгазі” підтвердили, що повіряли лічильники у багатоповерхівці, де стався вибух
Повірка проводиться раз на 8 років: лічильники знімаються для того, щоб перевірити наскільки вони справні, на місце лічильника ставиться заглушка, далі йде перевірка на витоки газу.
Стан газових мереж в будинку був задовільним. Про це повідомила представник Київгазу Олена Мічуріна.
“Не тільки в цьому будинку, але і по Києву щодня ми проводимо не заміну, а повірку лічильників. Знімали не тільки минулого тижня, а і протягом місяця. Це обов’язкова щоденна робота “Київгазу”. У нас є графіки, ми повідомляємо на сайті, це не якась унікальна процедура, яка була тільки в цьому будинку”, – сказала вона, пише УНІАН.
Раніше мешканці київської багатоповерхівки, де стався вибух, писали у мережі Facebook, що напередодні в будинку проводилась заміна лічильників, після чого жителі поскаржились в “Київгаз” на запах газу, в компанії своєю чергою відповіли, що це не є проблемою.
Нагадаємо, вранці 21 червня 2020 року в житловому багатоповерховому будинку на Позняках в Києві стався вибух. Зруйновані були кілька поверхів, є загиблі. За попередніми даними, викликав його вибух побутового газу.
На жаль, надзвичайні події, пов’язані із використанням побутового газу (балонного та мережевого) стаються доволі часто і інколи – з тяжкими наслідками. 28-го серпня 2019, вночі у місті Дрогобич на Львівщині стався вибух газу у житловому будинку, внаслідок якого загинули дві людини, ще семеро були госпіталізовані. 9 червня 2020 у квартирі на 3-му поверсі 9-ти поверхового житлового будинку у Новомосковську на Дніпропетровщині стався вибух газу, почалася пожежа, зруйнована внутрішня стіна із сусідньою квартирою, одна людина загинула. 24 лютого 2020 на Донеччині в чотирьохповерховому будинку стався вибух газового балону, внаслідок чого отримали травми двоє людей.
Хоч би якими були конкретні причини того, що сталося, фахівці узагальнили обставини, які, зазвичай, призводять до подібних інцидентів. У коментарі Укрінформу шеф-редактор журналу “Промислова безпека” Адріан Галач, зазначив:
“На жаль, є всі підстави говорити, що таких аварій у майбутньому не уникнути. По-перше, ми маємо одну з найстаріших у світі газових мереж. Нещодавно відзначали 100-річчя газової служби в Україні. А у Львові, приміром, мережі понад 160 років! Такий “солідний” вік потребує належного технічного обслуговування – щонайменше діагностики, аби переконатися що, газопроводи й обладнання працюють як слід. На жаль, цього майже ніхто не робить”.
Щоб газові трагедії не повторилися управляння Держпраці радить:
При користуванні опалювальними газовими приладами дотримуйтесь основних вимог:
- Забезпечте надійну вентиляцію приміщення: відкрийте кватирки вікон, не закривайте отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення;
- перевірте наявність тяги. При відсутності чи слабій тязі не користуйтесь газовими приладами — це смертельно небезпечно! Подальше користування газом можливо тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами;
- не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
- не користуйтеся газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
- не залишайте без нагляду прилади у робочому стані;
- не використовуйте приміщення, де встановлено газові прилади для сну та відпочинку;
- не використовуйте газові плити для обігріву приміщення;
- перекривайте крани після користування газовими приладами.
Під час використання газових приладів категорично забороняється залишати їх ввімкненими без нагляду. Якщо ви відчули запах газу — забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення та користуватися електродзвониками. Обов’язково перекривайте крани пальників газової апаратури. Провітрюйте приміщення.
Увага: контент сторінки містить посилання на статті, які генерується автоматично за допомогою ключових слів.