Суд скасував закриття справи про розкрадання газу на 1,4 мільярда

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) скасував закриття справи про розкрадання газу на 1,4 млрд грн.

Як передає Енергетичний фронт, про це повідомило Національне антикорупційне бюро.

Зазначається, що 30 листопада Апеляційна палата ВАКС задовольнила апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про скасування рішення суду першої інстанції від 23 вересня, яким закрито справу щодо заволодіння колишніми директором ТзОВ «Енергія – Новояворівськ», технічним директором ТзоВ «Енергія-Новий Розділ», фінансовим директором цих підприємств та радником директора ТзОВ «Енергія» понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України», вартість якого сягає понад 1,4 млрд грн.

Суд погодився з доводами прокурора, скасував вказану ухвалу та скерував справу на новий судовий розгляд.

Повний текст рішення суду буде оголошений 2 грудня.

Як зазначили в НАБУ, досудовим розслідуванням встановлено, що впродовж 2013 – 2015 років підприємства-власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Як наслідок прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а НАК «Нафтогаз України» отримала збитки на загальну суму понад 1,4 млрд гривень.

Дії осіб, причетних до реалізації цієї корупційної схеми, а саме колишніх директора ТзОВ «Енергія – Новояворівськ», технічного директора ТзоВ «Енергія-Новий Розділ», фінансового директора цих підприємств та радника директора ТзОВ «Енергія» (якого слідство вважає організатором злочину), кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram