УГВ замовило реконструкцію установки з переробки газу за третину мільярда

АТ «Укргазвидобування» 17 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «Техпромсервіс Лтд» роботи на Яблунівському відділенні з переробки газу в Полтавській області за 362,16 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть «Наші гроші».

До літа 2021 року реконструюють «під ключ» установку з переробки газу для стабілізації та пониження гирлових тисків на свердловинах Яблунівського, Скоробагатьківського та Комишнянського родовищ. Устаткування без двох газоперекачувальних агрегатів Centaur 40S, які окремо надасть замовник, коштує 258,45 млн грн., а роботи – 103,71 млн грн.

«Техпромсервіс Лтд» зазначив себе безпосереднім виробником блочного обладнання.

Найдорожчими є автоматизована система керування технологічним процесом за 36,00 млн грн., блок бустерного компресору ущільнюючого газу 203-БКУГ (G=250-500 нм3/год Pв.=2,5-5,5 МПа Pн.=3,3-6,3 МПа PN80) за 25,61 млн грн. і два комплекти повітряних холодильників газу (Q=3,0 млн нм3/добу Pроб.=2,1-5,5 МПа PN63) по 13,24 млн грн.

Вартість договору на 21% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 457,35 млн грн.

Конкурентами були ТОВ «Нафтогазмонтаж» і компанія «Цзянлянь Міжнародна Інженерна Ко. Лтд» (Китай). При цьому китайська «Jianglian Heavy Industry Co. Ltd» скаржилась замовнику зокрема на те, що переможець подав десять аналогічних договорів на загальну суму 301,75 млн грн., а вимагалось не менше трьох аналогічних договорів із сумою договору не менше 250 млн грн. Однак замовник не відповів на цю вимогу.

«Техпромсервіс Лтд» належить Анатолію Бєлорукову та Віталію Косенку. Бєлоруков раніше був депутатом Бучанської селищної ради від «НУНС» і депутатом Бучанської міської ради від «Сильної України», а потім ішов туди від «Нашого краю». Косенко є членом виконкому Бучанської міськради, а раніше був депутатом від партії «Рідне місто».

До 2019 року частка Бєлорукова у цій фірмі належала киянину Олександру Донцову.

Раніше переможець був відомий як дочірня фірма російського ТОВ «НПО «Гідро-Автоматика». Усього з 2008 року він отримав державних підрядів на 1,57 млрд грн.

В одному будинку з переможцем раніше було зареєстроване ТОВ «Гленц», яке в 2015-2016 роках натендерило в ПАТ «Укртрансгаз» 219,52 млн грн. Улітку 2015 року за заявою директора ТОВ «Сервіс Груп» відкривали кримінальне провадження проти філії «Черкаситрансгаз» щодо замаху на заволодіння державними коштами у великих розмірах. В єдиній ухвалі йшлося про виграний «Гленцом» тендер на ремонт пунктів обліку газу.

Також «Гленц» фігурував у кримінальній справі проти посадовців «Укргазвидобування» і колишнього депутата Київської облради Сергія Ареф’єва. Вона стосувалася закупівель товарів без торгів за завищеними цінами у підконтрольних екс-депутату підприємств.

Укргазвидобування — акціонерне товариство, державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі, яка видобуває близько 73 % українського газу. АТ «Укргазвидобування» — вертикально інтегрована компанія із замкнутим циклом виробництва: займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їх розробки, а також видобутком, транспортуванням, перероблюванням вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram