Шмигаль озвучив можливий тариф на електроенергію для населення із 1 квітня

Прем`єр Денис Шмигаль під час прес-конференції заявив, що ціна на електроенергію для населення з 1 квітня, швидше за все, так само складатиме 1,68 грн за кВт/год.

“Це питання зараз обговорюється у Міністерстві енергетики. Скоріш за все, ціна для населення лишиться на рівні 1,68 грн”, – повідомив глава уряду.

Він підкреслив: це не означає, що змін не буде в майбутньому.

“Неможливо на все життя зафіксувати ціну. Ціни змінюються, тому будь-який товар у ринковій економіці має бути оцінений за ринковою ціною. Коли і як це буде відбуватися без шокових змін до населення – питання до профільного міністерства”.

За його словами, підхід Кабміну збігається з “філософією президента”: за дисбаланс у електроенергії мають платити багаті.

“За електроенергію, якщо є дисбаланси, мають платити багаті – ті, хто мають гроші, мають заплатити. Ті, хто спроможний, мають платити більше, щоб збалансувати можливі розбаланси в ринку. Ті, хто платити за електроенергію, за інші ресурси не можуть з тих або інших причин, або вискоий тариф, або ринковий тариф, мають отримати підтримку від держави”, – заявив Шмигаль.

Нагадаємо, що на перший квартал 2021 уряд ухвалив редакцію постанови про покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії, згідно якої ціна для населення встановлена на єдиному рівні 1,68 грн/кВт-год (за виключенням добового зонного обліку). Дані зміни є тимчасовими, вони діють до 1 квітня 2021 року.

У лютому у НКРЕКП зазначили, що ставка тарифу на електроенергію для побутових споживачів з 1 квітня 2021 року може бути залишена на діючому рівні – 1,68 грн/кВт-год.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram