Регулятор зобов’язав Рабіновича виконувати закон і безперебійно постачати газ підприємствам ТКЕ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 8 липня ухвалила рішення про забезпечення безперебійного постачання природного газу виробникам теплової енергії.
Про це повідомляється на його сайті.
Рішенням передбачається автоматичне постачання природного газу постачальником «останньої надії» (ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” (ГПК), директор Максим Рабінович) виробникам теплової енергії, якщо виробник теплової енергії залишився без постачальника або у діючого постачальника відсутня підтверджена номінація для потреб виробника теплової енергії.
«В умовах відкриття повноцінного конкурентного газового ринку прийняття такого рішення є вкрай важливим, особливо під час проходження опалювального сезону задля того, щоб споживачі не залишились без тепла», — йдеться в повідомленні.
Рішення регулятора набирає чинності з 1 серпня.
Насправді, питання пріоритетності забезпечення безперебійного постачання природного газу виробникам теплової енергії (захищеним споживачам) регулюється нормами закону “Про ринок природного газу” та Правилами про безпеку постачання природного газу, які стосуються всіх постачальників газу, в тому числі постачальників «останньої надії» – тому необхідність у рішенні НКРЕКП, яке дублює ці норми, є незрозумілою.
Нагадаємо, 6 липня в Київській міській державній адміністрації заявили, що восени в Києві і ряді інших українських міст тарифи на гарячу воду і опалення зростуть на 30−40%. Це пояснюється тим, що 20 травня в Україні припинив діяти механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на поставку природного газу для підприємств теплокомуненерго. В результаті Нафтогаз змінив умови і ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяплати. У Київтеплоенерго повідомили, що планують підвищити тарифи з 1 жовтня. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77−2433,90 грн/м кв в залежності від типу приєднання будинку, а тариф на гаряче водопостачання — 109,55−122,17 грн/м куб.