Нафтогаз закликав РГК повернути газові борги. У компанії відповіли, що питання не за адресою
Регіональна Газова Компанія назвала заяву групи Нафтогаз про те, що газопостачальні компанії РГК не розраховуються за поставлений ресурс недостовірною, оскільки компанія не працює на ринку поставок газу.
Про це йдеться в повідомленні РГК на сторінці в Facebook.
“Наголошуємо, РГК ніколи не мала будь-яких газових контрактів з «Нафтогазом» та не працює на ринку постачання газу! РГК не надавала прав на користування своїм брендом жодному постачальнику газу», – заявили в компанії.
“Тому радимо державному газовому монополісту виправити фактичні помилки у своєму релізі та здійснити всі необхідні дії для запобігання розповсюдженню недостовірної інформації”, – йдеться в повідомленні РГК.
Натомість, в РГК нагадали, що вони займаються не постачанням газу, а розподілом газу.
Напередодні, Нафтогаз повідомив про припинення оплати газопостачальних компанії (газзбутів) за газ, який вони отримали від НАК під час дії спецобов’язків (ПСО).
“Газзбути, що працюють під брендом Регіональна газова компанія (а всі ми знаємо, якому олігарху вона належить), з 1 серпня не гасять перед Нафтогазом свої борги за газ, що вже продали українцям”, – йдеться в повідомленні групи Нафтогаз.
Нагадаємо, в 2015 року в рамках першого етапу газової реформи відбувся поділ облгазсбутів на операторів газових мереж і так званих газзбутів, які займаються постачанням газу.
Регіональная газова компанія представляє інтереси операторів газорозподільних мереж. Компанія ЕГАЗ від групи стала постачальником, який займається виключно продажем газу, як юридичним так і фізичним особам.
З 1 серпня запрацював ринок газу для населення. Після закінчення терміну дії ПСО споживачі отримали можливість змінювати постачальника газу та самостійно вибирати зручний пакет поставки природного газу (ціна, обсяги, період).
Раніше повідомлялося, що в парламенті планують законодавчо врегулювати борги на ринку газу, серед основних варіантів вирішення – списання боргів, або ж їх погашення.
В «Нафтогазі» стверджували, що комплексним вирішенням проблеми боргів на газовому ринку може стати їх реструктуризація.
Депутати, в свою чергу, запропонували варіант списання багатомільярдної заборгованості на ринку газу – взаємозалік хочуть провести з «віртуальними» боргами населення і теплокомуненерго. Відповідний законопроект був запропонований заступником голови парламентського енергокомітету Олексієм Кучеренком.