Кучеренко: Трейдери штучно обвалили ціни на струм нижче собівартості

Трейдери і посередники штучно обвалили оптові ціни на електроенергію до рівня в 2-3 рази нижче собівартості виробництва.

Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко.

“Весь травень ринок штормило, ціни падали до сміховинних 40 коп/КВт при яких” 1 млрд доларів прибутку Енергоатому “можуть бути хіба що в рожевих снах Зеленського. А все тому, що фірми класу “стіл і стілець” на всю торгували “повітрям”, подаючи заявки по 40-50 коп.”, – повідомив нардеп.

Тому першу чергу страждає державний “Енергоатом”, який не може продати свою електроенергію і випадає на балансуючий ринок.

НКРЕКП ігнорувала махінації і вперше звернула на них увагу тільки 28 травня, опублікував повідомлення про намір вжити заходів.

“НКРЕКП висловила стурбованість махінаціями трейдерів спекулянтів на ринку електроенергії і готує” рішучі кроки “. Не минуло й двох років, як в комісії вирішили боротися з тим, що самі створили. Браво! Правда, як боротися поки не ясно. У проекті рішення на наступне засідання 2 червня просто написано: “може виникнути необхідність прийняття рішення”, – зазначив нардеп.

“Головне, щоб за прикладом імпорту, не заборонили махінації тільки на 4 місяці до 1 жовтня. Головне – в ході слідства не вийти на самого себе, і це неминуче станеться по всій очевидності”, – підсумував нардеп.

Нагадаємо, в травні 2021 оптова ціна на електроенергію обвалилася до 40-90 коп/КВт год, що в 2-3 рази нижче собівартості її виробництва. Це призвело до хронічних збитків всіх генеруючих компаній і неможливості закупівлі ними палива.

Причина цього, за оцінками експертів, демпінгового імпорту з Росії та Білорусі, штучне адміністративне втручання з боку НКРЕКП, що призвело до махінацій і схем на енергоринку.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram