Nord Stream 2

Газпром не нарощуватиме поставки в Європу без Північного потоку-2

«Газпром» не обіцяє нарощувати експорт газу в Європу без «Північного потоку-2».

Такі висновки можна зробити із заяв керівників компанії і поточних поставок, пише ЕАDаіly.

«Внесені правлінням «Газпрому» коригування до бюджету і інвестпрограму на 2021 рік засновані на консервативному підході. Так, річний плановий показник обсягів експорту газу на європейський ринок не змінений і становить 183 млрд куб. м», – заявив заступник голови правління «Газпрому» Фаміл Садигов.

Раніше російський експортний монополіст повідомив, що за вісім з половиною місяців поставив в країни ЄС 138,6 млрд кубометрів газу. За даними компанії 15 вересня поточні поставки склали 421,7 млн ​​кубометрів і при їхньому збереженні в таких межах «Газпром» якраз вийде на заявлені 183 млрд кубометрів. У порівнянні з минулим роком зростання складе 6 млрд кубометрів.

Інтрига з поточними очікуваннями «Газпрому», який раніше сподівався поставити «Північним потоком-2» 5,6 млрд кубометрів цього року, може вирішитися наступного тижня.

Польський оператор Gaz-System проведе аукціон з бронювання потужностей газогону Ямал – Європа на жовтень. До цього місяця у «Газпрому» завершаться зобов’язання по польському транзиту, потужності якого він викуповував на рік на всі 100%.

Федеральне мережеве агентство на цьому тижні повідомило, що 8 вересня почало експертизу документів по сертифікації оператора «Північного потоку-2» і підготовка рішення може зайняти чотири місяці, після чого документ передадуть на розгляд до Єврокомісії.

Низькі запаси газу в європейських сховищах негативно діють на ринок і в середу біржові котирування піднімалися вище $ 950 за тисячу кубометрів. У четвер вони впали нижче $ 770 на відновленні поставок з Норвегії, але сьогодні вранці зростання відновилося.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram