Мінекоенерго розробить довготермінову концепцію розвитку вугільної галузі
Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища планує розробити паливний баланс на п’ять років, щоб зрозуміти, який ресурс потрібний з шахт, які шахти потребують вкладень і закладення нових лав, і як буде розвиватися надалі ця галузь.
Про це т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець сказала в ефірі одного із телеканалів, пише пресслужба міністерства.
“Мінекоенерго передбачає розробку концепції того, яким чином буде далі працювати вугледобувна галузь. Для цього потрібно буде розробити на п’ять років паливний баланс, щоб зрозуміти, який ресурс потрібний з цих шахт, які шахти потребують вкладень і закладення нових лав, і як буде розвиватися надалі ця галузь”, – сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реформування вугільної галузі: де конкретні плани?
Ольга Буславець зауважила, що вугільна галузь дуже залежить від енергетики, тому що теплова генерація – це основний ринок збуту для вугілля.
Що ж до зависокої собівартості вугілля, то в.о. міністра сказала, що це більше стосується шахт, які залишились в управлінні держави, а є ще приватний сектор вугільної галузі. І він теж зараз знаходиться в простої.
“Після того, як ми реалізуємо план антикризових заходів, які я називала і які було затверджено прем’єр-міністром, вугільна галузь теж почне працювати. Буде зрозуміло коли і як вони будуть свою продукцію постачати і отримувати за це кошти. Якщо це буде реалізовано, компанія ДТЕК пообіцяла найближчим часом вивести своїх шахтарів на шахти”, – повідомила Буславець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд знову відтермінував введення мита на російське вугілля
Нагадаємо, теплові електростанції, які працюють на вугіллі, становлять близько 37% в енергобалансі України.