Польща вирішила заарештувати активи “Газпрому” в проекті “Північний потік – 2”
Кілька років тому так само вчинив “Нафтогаз України”, змусивши Росію виконати рішення Арбітражного суду в Стокгольмі.
Польський уряд має намір заарештувати активи “Газпрому” в Європі в якості компенсації, яку енергетичного концерну PGNiG присудив Арбітражний суд в Стокгольмі, який розглядав скаргу Польщі на завищені ціни за поставлений до країни російський газ.
Про це повідомляє ТАСС з посиланням на інтерв’ю міністра держактивів республіки Януша Ковальського в тижневику Wprost.
Ковальський підкреслив, що кілька років тому так само вчинив “Нафтогаз України”, змусивши Росію виконати рішення Арбітражного суду в Стокгольмі.
“Сьогодні, коли у нас постало питання, яким чином можна стягнути з “Газпрому” понад 6 мільярдів злотих (1,5 мільярда доларів), які були присуджені польській стороні через Арбітражний Суд в Стокгольмі в користь компанії PGNiG в рахунок переплати за газ, то кращим варіантом, на мій погляд, є саме таке жорстке вилучення. У цьому напрямку сьогодні також прямує PGNiG”, – сказав він.
Ковальський підкреслив, що цей шлях потребує подальших процесуальних дій.
“Можна сказати, що всі ключові проекти, реалізовані в Європі “Газпромом” та його дочірніми компаніями, можуть в кінцевому підсумку служити для ефективного погашення боргів перед Польщею”, – зазначив він.
“По-перше, якщо росіяни все ж не поважатимуть закон, то, на мій погляд, хороша ідея – зайняти в першу чергу акції Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG. Це також може призвести до затримки реалізації проекту Nord Stream 2”, – додав він.
Представник польського уряду переконаний, що Польща вибере найефективніший спосіб домогтися компенсації.
“Незалежний арбітраж у Стокгольмі визнав нашу правоту”, – констатував Ковальський.
Як повідомляв Енергетичний фронт, наприкінці березня Польща заявила про виграний арбітражному розгляді з російським монополістом “Газпромом” щодо цін на газ. Окрім вимоги знизити ціну, 30 березня Стокгольмський арбітраж наказав «Газпрому» виплатити польській стороні 1,5 мільярда доларів як компенсацію попередніх переплат. Проте «Газпром» продовжує виставляти Польщі завищену ціну за газ, який постачає, попри рішення Стокгольмського суду