ЗАЕС

Укренерго сертифікувало ще 4 енергоблоки АЕС для надання допоміжних послуг

Чотири енергоблоки АЕС отримали свідоцтва про відповідність вимогам до допоміжних послуг (ДП) в частині резервів підтримання частоти (РПЧ) з обсягом ±20 МВт для кожного енергоблоку.

Про це в НЕК «Укренерго» повідомили 21 січня.

Згідно з повідомленням, сертифіковані енергоблок №4 Запорізької АЕС, енергоблок №1 Южно-Української АЕС та енергоблоки №1 та №2 Хмельницької АЕС.

Таким чином, уже шість енергоблоків отримали право надавати ДП в торговій зоні Об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України, а загальний сертифікований обсяг РПЧ НАЕК «Енергоатом» зріс втричі – з ±40 до ±120 МВт. В «Укренерго» нагадали, що раніше пройшли сертифікацію енергоблоки №1 та №2 ЗАЕС. Згідно з даними реєстру одиниць надання допоміжних послуг для ОЕС України, куди входять 20 електростанцій, послуги з РПЧ можуть надавати 8 станцій – крім зазначених АЕС, це «Курахівська ТЕС» та «Луганська ТЕС» ТОВ «ДТЕК Східенерго», «Запорізька ТЕС» АТ «ДТЕК Дніпроенерго», «Бурштинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» та ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5». Сумарний обсяг сертифікованих РПЧ складає ±371 МВт.

«Збільшення кількості енергоблоків АЕС на ринку ДП сприятиме підвищенню надійності енергосистеми України та посилить конкуренцію між їхніми постачальниками. Водночас забезпечення достатніх обсягів саме РПЧ – одна з ключових вимог для синхронізації ОЕС України з континентальною мережею Європи ENTSO-E», – зазначили в НЕК.

В «Укренерго» пояснили, що, хоча українські АЕС не призначені для маневрування, електрогідравлічна система регулювання турбіни на енергоблоці дозволяє за короткий час збільшити або зменшити її оберти та змінити генеруючу потужність у межах ±2% (20 МВт) від номінальної потужності (1000 МВт), пояснили в компанії.

«Такі зміни безпечні та не суперечать правилам ядерної безпеки та роботи АЕС в цілому», – підкреслили в НЕК.

Як роз’яснили в компанії, РПЧ належить до автоматичних резервів, що спрацьовують дуже швидко (до 30 с) при мінімальному відхиленні частоти без команди диспетчера. Вони використовуються для того, щоб зупинити зміну частоти електричного струму в енергосистемі та не допустити аварійних значень такої зміни.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram