У справі про «ядерні» хабарі з’явився третій підозрюваний
13 жовтня 2020 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП повідомили директору приватної компанії (ТОВ) про підозру в співучасті в організації надання неправомірної вигоди колишньому посадовцю відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».
Про це повідомляє пресслужба Бюро.
Дії особи кваліфіковано за ч.5 ст.27, ч.2 ст. 369 КК України.
Таким чином, кількість задіяних в скоєнні злочину досягла трьох осіб: у вересні про підозру повідомили народному депутату України VIII скликання Максиму Микитасю і заступнику генерального директора відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом» Ігорю Орлову.
Слідство встановило, що в 2017 році чиновник відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», зловживаючи своїм службовим становищем, уклав з компанією, підконтрольною Микитасю, договір на 929 млн грн.
Згідно з ним ця компанія повинна була побудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища виросли до 1,36 млрд грн. Однак об’єкт досі не введений в експлуатацію.
Натомість протягом 2017-2019 років чиновник «Енергоатому» безоплатно отримав від іншої компанії, очолюваної директором ТОВ, також підконтрольної екс-народному депутату, три квартири в новобудовах Києва загальною вартістю майже 4,42 млн грн, що, за версією слідства, є неправомірною вигодою.
Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з квітня 2020 року.
Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт