Кабмін має намір передати Нафтогазу шість державних ТЕЦ
Кабінет міністрів України планує передати в статутний капітал НАК «Нафтогаз України» акції ряду ТЕЦ, які належать державі: АТ «Одеська ТЕЦ» (99,9895%), АТ «Херсонська ТЕЦ» (99,8328%), АТ «Криворізька теплоцентраль» ( 99,9864%), ЗАТ «Миколаївська ТЕЦ» (99,9123%), АТ «Дніпровська ТЕЦ» (99,9277%), а також єдиний майновий комплекс держпідприємства «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль».
Про це йдеться в проекті постанови уряду, підготовленому Мінекономіки.
Таке рішення передбачає, що «Нафтогаз» буде здійснювати «всі права акціонера», в тому числі право участі в загальних зборах акціонерів і обрання членів наглядової ради.
Передбачається, що Фонд держмайна в тижневий термін передасть «Нафтогазу» згадані ТЕЦ, а також вживе заходів щодо припинення приватизації «Миколаївської ТЕЦ».
Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови Кабміну, такий крок «дозволить уникнути вимивання коштів з компанії в обсязі мінімум від 2,9 до 3,5 млрд грн і запобігти знецінення об’єктів продажу/приватизації на відповідну суму», а також дозволить забезпечити «належну підготовку до опалювального сезону 2021/2022 року» та «стабільне його проходження».
«Зволікання з вирішенням питання про передачу суб’єктів господарювання та її відтермінування на осінь 2021 роки не дозволить забезпечити проведення ремонтних та інших робіт, а також унеможливить вирішення питань щодо забезпечення зазначених ТЕЦ необхідним ресурсом газу, стандартних для початку кожного опалювального сезону», – йдеться в пояснювальній записці.
Нагадаємо, що в квітні 2020 року АМКУ повідомив, що розглядає можливість надання «Нафтогазу» контролю над низкою державних ТЕЦ, що знаходяться під управлінням ФДМ.
В середині червня 2020 НАК «Нафтогаз України» запропонував ФДМ передати йому у власність і управління шість державних ТЕЦ, щоб продемонструвати дієвість застосування енергоефективних технологій.
Йшлося про контроль над ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ», акціонерними товариствами «Одеська ТЕЦ», «Криворізька теплоцентраль», «Херсонська ТЕЦ», «Миколаївська ТЕЦ» і «Дніпровська ТЕЦ».
У свою чергу ФДМ зазначав, що розглядається кілька варіантів вирішення подальшої долі державних ТЕЦ: приватизація, передача в концесію, місцевим громадам або «Нафтогазу».