Рада має намір дозволити часткову приватизацію Нафтогазу

Верховна Рада схвалила нову редакцію закону «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», згідно з якою НАК «Нафтогаз України», АТ «Укрпошта» та АТ «Укрзалізниця» можуть бути частково приватизовані.

За прийняття відповідного урядового законопроекту №4020 у першому читанні проголосували 289 народних депутатів.

Законопроектом пропонується затвердити список з 74 держпідприємств, в яких частка держави повинна становити 100%. Зазначено також дев’ять АТ, в яких частка України повинна становити 50% +1 акція.

Законопроект передбачає часткову приватизацію НАК «Нафтогаз України», АТ «Укрпошта» та АТ «Укрзалізниця» – документом забороняється приватизація понад 50% + 1 акція цих товариств, тоді як зараз державі належить по 100% акцій цих компаній.

До переліку держпідприємств, які повинні залишитися в держвласності на 100% в тому числі увійшли «Енергоатом», «Укргідроенерго», «Укренерго», «Оператор ГТС України», «Східний ГЗК», «Укрхімтрансаміак», АМПУ, «Украерорух», « управління Північно-Кримського каналу »,« Оператор ринку »,« Гарантований покупець »,« Чернобилькая АЕС », а також ряд інших.

Крім того, затверджено перелік державних підприємств, які не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства, в яких 50% +1 акція повинні залишитися в держвласності.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram