ЛЭП

Україна відновила експорт е/е в Європу за скорочення імпорту

Україна з 1 березня відновила експорт електроенергії з “острова Бурштинської ТЕС” у європейську енергосистему ENTSO-E, свідчать дані на платформі ENTSO-E.

Згідно з оперативними даними ПрАТ “НЕК “Укренерго”, станом на 18:45 вівторка експорт е/е в Угорщину здійснювався на рівні 486 МВт, Польщу – 210 МВт, Румунію – 93 МВт; сумарний обсяг склав 789 МВт.

Також імпортні поставки е/е в Україну здійснювалися зі Словаччини на рівні 188 МВт, Угорщини – 160 МВт, Румунії – 62 МВт; загальний обсяг склав 410 МВт.

Зберігався також імпорт е/е в Об’єднану енергосистему України (ОЕС) з Білорусі на рівні 100 МВт.

За інформацією учасників ринку, відновлення експорту е/е в Європу стало можливим після зниження електроспоживання в Україні внаслідок потепління, а також збільшення навантаження на АЕС, які зараз працюють у кількості 12 енергоблоків з 15.

“У зимовий дефіцитний період три блоки на Бурштинській ТЕС замість експорту були розгорнуті в Україну, інші блоки виконували умови резервування потужності ENTSO-E, а також забезпечували споживачів самого острова. Природно, що зі зникненням дефіциту експорт відновився, оскільки ціна в Європі вище”, – сказав агентству “Інтерфакс-Україна” перший заступник голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква.

За даними ДП “Оператор ринку”, на 2 березня ціна е/е на ринку “на добу вперед” (РСВ) в “острові Бурштинської ТЕС” у базі становила 46,49 EUR/МВт-год, у той час як у Румунії – 48,29, Угорщині – 53,19, Польщі – 62, 30 EUR/МВт-год.

Як повідомлялося, імпорт електроенергії в “острів Бурштинської ТЕС” у останній тиждень лютого порівняно з попередньою знизився на 28% – до 28,2 млн кВт-год. Зі Словаччини було імпортовано 14,7 млн кВт-год, Угорщини – 9 млн кВт-год, Румунії – 4,5 млн кВт-год.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram