61% українців не підтримують співпрацю з МВФ – соціологія

Згідно з результатами опитування, проведеного КМІС з 20 по 23 червня, із квітня в Україні суттєво збільшилася кількість тих, хто вважає, що Україні не потрібно співпрацювати з МВФ, зараз вона становить 61%.

Учасників дослідження попросили висловити свою думку щодо доцільності співпраці нашої країни з МВФ.

61% респондентів у червні сказали, що зараз краще не співпрацювати з МВФ і не отримувати нові кредити. Порівняно з квітнем, частка людей, які так вважать, збільшилась на 15% (с 46% до 61%).

У червні 24% українців притримувалися думки, що зараз краще співпрацювати з МВФ, отримуючи нові кредити. Порівняно з квітнем, частка людей, які так вважають, зменшилася на 8% (с 32% до 24%).

Опитування проводилося з 20 по 23 червня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв`ю з використанням комп`ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. В ході опитування проведено 2000 інтерв`ю.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%. Дані цього дослідження порівнюються с результатами попередніх опитувань КМІС.

Нагадаємо, 12 червня Україна повністю отримала 2,1 млрд доларів першого траншу від МВФ – перший транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС вже збільшив міжнародні резерви до 28,7 млрд доларів. Раніше рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною на 5 млрд доларів. Програма розрахована на 18 місяців.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram