Nord Stream 2

Зеленський: Про відмову США від санкцій по “Північному потоку 2” ми дізналися з преси

Зеленський просить про зустріч з Байденом віч-на-віч до саміту з президентом Росії Владіміром Путіним 16 червня

США не повідомляли Україну про рішення відмовитися від санкцій проти компанії-оператора “Північного потоку 2” – Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга, попри те, що наміри ввести такі санкції раніше були підтверджені під час телефонної розмови президентів України та США.

Про це президент України Володимир Зеленський зазначив в інтерв’ю виданню “Axios”.

“У нас була перша розмова з Байденом телефоном – і я отримав усі сигнали, прямі сигнали, і був щасливий із того”, – сказав український президент.

Тому, за словами Зеленського, в Україні були здивовані відмовою президента США Джозефа Байдена від санкцій проти компанії, яка будує російський газопровід “Північний потік-2”. І тим більше були здивовані дізнатися про це з преси.

“Окрім рішення Сполучених Штатів, другим сюрпризом було дізнатися про це з преси. Я відчуваю, що… ну, взаємини між стратегічними партнерами мають бути прямими”, – сказав Зеленський.

Він також додав, що “Північний потік-2” – це зброя Росії, а кулі для неї може дати США.

“Це зброя, справжня зброя … в руках Російської Федерації. … А кулі для цієї зброї можуть бути забезпечені такою великою країною, як США”, – сказав президент.

У ході інтерв’ю Зеленський також висловив прохання до Байдена зустрітися з ним віч-на-віч до саміту з президентом Росії Владіміром Путіним 16 червня – запропонувавши приєднатися до нього “в будь-яку хвилину та в будь-якій точці планети.

Нагадаємо, агентство Bloomberg, цитуючи заяву керівника ПАТ “Газпром” Алєксєя Міллєра щодо відмови США від санкцій по “Північному потоку-2”, зазначало, що “”Меркель аплодувала більш м’якій позиції Байдена” по “Північному потоку-2”.

Водночас це рішення спричинило невдоволення в Конгресі США.

У Міненерго США вважають, що екологічна складова “Північного потоку-2” є не менш проблемною, ніж політична, оскільки газ, що видобувається в Росії є найбруднішим у світі. Про це йшлося на слуханнях у комітеті Палати представників Конгресу США з науки, космосу і технологіям, повідомляє Washington Examiner.

В адміністрації президента США Джо Байдена пояснили рішення не застосовувати санкції до ключової компанії-учасника будівництва російського газопроводу “Північний потік-2” тим, що проект вже фактично добудований, а також небажанням зашкодити відносинам з Європою, Німеччиною зокрема.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram