Продан

Потрібно зупинити дію закону про ринок електричної енергії – Юрий Продан

Потрібно зупинити дію закону “Про ринок електричної енергії” і встановити чітку систему управління в галузі, підпорядкувавши всі державі підпиємства галузі Міненерго без усяких нікчемних наглядових рад та показушних конкурсів.

Про це на написав в фейсбук Юрий Продан –  міністр  палива та енергетики України (2007—2010), міністр енергетики та вугільної промисловості (2014).

Останніми днями з’явилось чимало заяв різних асоціацій, асамблей, Енергоатому про критичний стан в енергетиці та загрозу колапсу на електроенергетичному ринку, – відзначив ексміністр і надав свою думку щодо термінових заходів в едектроенергетиці.

Як людина, яка довгі роки займала практично більшість стратегічних посад в енергетиці і фактично була занурена в усі процеси, які відбувалися в останні 30 років в галузі, хочу висловити своє бачення стану речей та можливий вихід з кризи.

Всі заходи, які запропоновані у відповідних заявах, лікують лише симптоми. Помилка була зроблена минулого року по введеню в дію нового закону про ринок електроенергії. Всі ці асоціаціі та Енергоатом ратували за найскоріше введеня цього закону і сьогодні пожинають наслідки хаотичних дій всіх учасників енергоринку, які освячені недолугим законом.

Я був і залишаюсь прихильником повної зупинки діі цього закону. Не може бути ринкових відносин в тій структурі генеруючих потужностей, яка є в краіні, і яка змінюється через бездумне нарощування дорогих відновлювальних джерел енергіі.

Тому необхідно введення до закону статті про надзвичайний стан в енергетиці із застосуванням жорстокого державного регулювання та фунціонування генеруючих потужностей за затвердженим Кабміном балансом їх роботи та встановленими економічно обгрунтованими цінами, – написав  Юрий Продан

На думку фахівця, все це повинно діяти до демонополізаціі генеруючих потужностей, врегулювання цін на е/е для населення та приєднання української енергосистеми до європейської – і вже потім потрібно запустити європейські ринкові механізми ринку.

Все це можна зробити, встановивши чітку систему управління в галузі, підпорядкувавши всі державі підпиємства галузі Міненерго без усяких нікчемних наглядових рад та показушних конкурсів. У всіх держструктурах (Міненерго, НКРЕКП, держпідприємствах) мають бути призначені професійні кадри. Вважайте це необхідним карантином для галузі, – підсумував ексміністр.

Останніми днями читаю заяви різних асоціацій, асамблей, Енергоатому про критичний стан в енергетиці та загрозу…

Опубліковано Юрієм Проданом Середа, 8 квітня 2020 р.

Читайте також:   Інституційна неспроможність Міненерго та Комітету ВРУ поглиблює кризу на ринку е/е – УВЕА

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram