Як Коболєв зі своєю наглядовою радою планують захопити Нафтогаз

Спроба останньої афери очільника Нафтогазу та його кураторів з ОП (Ковалів) та КМУ (Бойко).

Олексій Кучеренко розповів у своєму фейсбуці, про те, як Андрій Коболєв перед закінченням строку повноважень разом зі своєю наглядовою радою планують вивести Нафтогаз із під контролю Кабміну та продовжити цим своє перебування на посаді.

22 січня 2020 року пресслужба Нафтогазу повідомила про те, що наглядова рада НАК «Нафтогаз України» 20 січня оновила склад Правління Компанії, включивши до її складу двох іноземців — Петера ван Дріла та Отто Ватерландера. При цьому наглядова рада Нафтогазу припинила повноваження членів правління компанії — Юрія Колбушкіна та Миколи Гавриленка.

Після такого рішення, перший, хто повинен був бити на сполох, — це український уряд, як єдиний акціонер, до виключної компетенції якого і належить обрання та припинення повноважень голови і членів правління Нафтогазу.

Справа в тому, що 6 березня 2019 року Кабмін прийняв Постанову №226, якою затвердив нову редакцію Статуту Нафтогазу.

Саме цим новим Статутом (підпункти 22 та 23 пункту 47) передбачається, що до виключної компетенції загальних зборів належить обрання та припинення повноважень голови і членів правління НАК «Нафтогаз України».

Після того, як уряд прийняв таку редакцію Статуту Компанії, Нафтогаз через свою кишенькову «Федерацію роботодавців нафтогазової галузі» у травні 2019 року подав судовий позов проти Кабміну, в якому просив суд визнати протиправною та нечинною вищезазначену постанову №226, в частині надання прав загальним зборам (тобто Кабміну) обирати та припиняти повноваження голови і членів правління Нафтогазу.

27 вересня 2019 року суд першої інстанції задовільнив позов проти Кабміну та визнав протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року №226 в частині затвердження підпунктів 22, 23 пункту 47 Статуту Нафтогазу.

Але 10 грудня 2019 року апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції від 27 вересня 2019 року. Постанова суду апеляційної інстанції набирала законної сили з дати прийняття.

Таким чином Нафтогаз не зумів в судовому порядку позбавити український уряд виключного права обирати та припиняти повноваження голови і членів правління Нафтогазу.

Діючий Статут НАК «Нафтогаз України» однозначно тлумачить – призначати та звільняти голову та членів правління Нафтогазу може виключно Кабінет Міністрів.

Тим більше є дивним те, що Кабмін просто спостерігає те, як перед його носом Коболєв разом з наглядовою радою Нафтогазу позбавляють уряд прямих повноважень.

Водночас прем’єр-міністр Гончарук розповідав нам про те, що на найвищому рівні корупції немає.

Якщо корупції на найвищому рівні нема, то як можна пояснити те, що голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв, заступник керівника офісу Президента — член наглядової ради Нафтогазу Юлія Ковалів, радник Прем’єр-міністра — член наглядової ради Нафтогазу Наталія Бойко приймають рішення про зміну правління НАК «Нафтогаз України» всупереч чинним нормативним актам та рішенню суду?

Якщо уряд пропустить рішення наглядової ради Нафтогазу щодо зміни членів правління Нафтогазу, то безумовно наступним її рішенням буде призначення голови Нафтогазу без рішення Кабміну, і не складно здогадатись, хто це буде.

Також цікаво, що уряд буде робити із чинною Постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.99 № 268 та чинним Розпорядженням Кабінету Міністрів від 24.05.17 № 355-р, якими призначено членів Правління Нафтогазу Ю.Колбушкіна та М.Гавриленка?

Тобто згідно даних рішень уряду і Юрій Колбушкін, і Микола Гавриленко є членами Правління Нафтогазу, а згідно рішення наглядової ради — вони виведені зі складу Правління.

Чи можуть вважатись чинними рішення нового складу Правління Нафтогазу, члени якого не призначались Кабінетом Міністрів України? І чи не бояться «нові» іноземні псевдо-члени Правління Нафтогазу наслідків свого голосування на засіданнях Правління НАК «Нафтогаз України»?

Прошу Олексія Гончарука, Юлію Ковалів та Наталію Бойко прокоментувати зазначене рішення наглядової ради.

Одразу попереджаю, юнаки та дівчата. Буду робити все, щоби вас було покарано відповідно до чинного законодавства.

І останнє.

Пане Президенте, Ви в курсі?! Чи в темі?

Спроба останньої афери очільника Нафтогазу та його кураторів з ОП (Ковалів) та КМУ (Бойко).Про те, як А.Коболєв перед…

Опубліковано Alexey Kucherenko Четвер, 27 лютого 2020 р.