вугілля

Вітренко відкликав Концепцію Буславець щодо реформування вугільної галузі

Міністерство енергетики відкликало для перегляду Концепцію реформування вугільної галузі, яка розроблялася за попереднього керівництва відомства.

Про це повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час зустрічі з представниками Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості, Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м Червоноград Львівської області, які прибули до Києва для проведення мирної акції протесту через борги з  заробітної плати.

«Ми відкликали концепцію, яку раніше підготовлено, щоб переконатися, що ми дійсно зробимо ефективну вертикально інтегровану компанію на базі «Центренерго». Ми готові повністю сприяти, якщо новостворена компанія дійсно буде працювати як годинник і вчасно виплачувати гроші», – зазначив Вітренко

Глава Міненерго поінформував про наміри щодо трансформації вугільних регіонів, зокрема співпрацю в цьому напрямку з німецькими партнерами, і інвестиції в ті підприємства, які вичерпали ресурс. На їхньому місці в процесі трансформації планується створити нові підприємства за підтримки інвесторів.

Учасники зустрічі обговорили наступні питання:

  • забезпечення належної державної підтримки вугільним шахтам;
  • взаєморозрахунки між різними структурами: ПАТ «Центренерго», ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп», ТОВ «Укрвугілля», державними вугледобувними підприємствами;
  • модернізація вугільної галузі, яка дозволить підвищити ефективність роботи шахт підтримки соціального діалогу та залучення профспілок гірників до розробки програм реформування галузі;
  • створення робочих місць в процесі трансформації вугільних регіонів;
  • формування балансу вугілля та визначення потреб у вугіллі державних шахт тощо.

Нагадаємо:

14 грудня  Міністерство подало проект розпорядження Кабміну «Про схвалення Концепції реформування вугільної галузі та затвердження плану заходів з її реалізації».

На початку січня заступник міністра енергетики Максим Немчінов повідомляв, що Концепція реформування вугільної галузі пройшла узгодження з усіма зацікавленими органами та готова до затвердження Кабінетом міністрів.

Згідно з проектом Концепції реформування вугільної галузі, шахти будуть розділені на три категорії.

  • Першу категорію складуть шахти, які відносяться до ресурсної бази ПАТ «Центренерго».
  • До другої категорії віднесуть шахти подвійного призначення, тобто ті, які видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії.
  • Третю категорію складуть шахти, що підлягають приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, але і як цілісні майнові комплекси, в тому числі, з метою перепрофілювання.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram