Олексій Кучеренко: Потрібно негайно розібратися з ситуацією, яка склалася на енергоринку

Над енергоринком сьогодні нависла велика проблема, якщо її негайно не вирішити, то на осінь вона набуде глобального характеру та покриє всю країну. Йдеться про мільярдні борги.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко під час виступу у Верховній Раді.

«Сьогодні в парламенті буде розглядатися законопроєкт про списання та реструктуризацію старих боргів енергоринку на 30 мільярдів. Але, поки ми розбираємося зі старими боргами, на новому енергоринку вже утворилися шалені борги. На сьогодні «Енергоатом» та «Укренерго» мають боргів майже на 10 мільярдів гривень. Так звані «зелені» з невирішеною проблемою, створеною ще у 2016 році, сьогодні мають борги – 14,8 мільярда гривень. Якщо ми далі продовжимо цей ланцюг, побачимо величезні борги населення за житлово-комунальні послуги в 62 мільярди, величезні борги перед НАК «Нафтогаз» його контрагентів – то ми зрозуміємо, що над енергоринком нависла велика небезпека, яка рано чи пізно покриє всю країну», – зазначив народний депутат.

Олексій Кучеренко зауважив, що згідно з меморандумом з МВФ, Україна взяла на себе зобов’язання розробляти закони, які будуть спрощувати процедури стягування заборгованості та вилучення майна за борги. Від цього, застеріг політик, в першу чергу, постраждає населення.

«Поки не пізно, потрібно створити професійні незаангажовані слідчі комісії, щоб розібратися, що відбувається на енергоринку, чому там спекулянти заробляють мільярди, а шахтарі й «Енергоатом» сидять без заробітних плат, що відбувається в житлово-комунальній сфері з боргами та що відбувається у НАК «Нафтогаз». Якщо ми не зробимо цього сьогодні, то на осінь проблема покриє всю країну, і мова йтиме не про політичну відповідальність, а про надзвичайний стан», – наголосив Олексій Кучеренко.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram