СЕС

В Україні 27 тисяч домогосподарств встановили домашні СЕС

В країні налічується понад 27 тисяч родин, які встановили домашні СЕС загальною потужністю понад 700 МВт.

Про це повідомив заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Юрій Шафаренко.

“Понад пів мільярда євро інвестовано родинами у власні сонячні панелі. Завдяки СЕС усі ці сім’ї стають фактично незалежними з точки зору платіжок за електроенергію, оскільки генерують її самостійно і використовують на власні потреби, а надлишок цієї електроенергії реалізують в мережу, повертаючи свої інвестиції”, – сказав він.

Юрій Шафаренко також акцентував увагу на тому, що домогосподарства, які встановили в себе СЕС, є більш енергоефективними, тому що розуміють, що кожен збережений кіловат енергії можна заощадити з користю для себе.

Як повідомляв Енергетичний фронт, сумарна потужність домашніх сонячних електростанцій в Україні була досягнута у вересні 2020 р. а кількість домогосподарств, які на той час встановили станції, становила 25 600 сімей.

За даними ЗМІ, у проєкті державного бюджету на 2020 рік запланована підтримка державної програми “теплі кредити” на суму 400 млн грн. Проте за незрозумілих причин, ці кошти хочуть направити на компенсацію за кредитами лише для будинків, де створене  об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а не для всіх багатоквартирних будинків. Щорічно на гранти на заходи з енергоефективності з держбюджету заплановано виділяти 1,6 млрд грн. ЄС та уряд Німеччини виділили 100 млн євро (80 млн євро – від ЄС і 20 млн євро – від Німеччини). Проте для участі в програмі ОСББ повинно вкласти чималі власні кошти.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram