Укрнафта

ПАТ «Укрнафта» (ПФТС: UNAF; УБ: UNAF) — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України, що охоплюють Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Сумську, Чернігівську, Полтавську та Харківську області, 2 571 нафтових та газових свердловин, 563 АЗС у 26 регіонах України.

Власність. Державі в особі НАК Нафтогаз України належить 50% + 1 акція. Міноритарії, які входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% – Bordo Management Limited, 9,9% – іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

Керівництво. 22 липня 2015 Марк Роллінз був обраний новим главою компанії Укрнафта. 28 березня 2019 року на зборах акціонерів компанії достроково припинені повноваження голови правління Марка Роллінса. З 1 травня і до обрання нового глави його обов’язки виконував Олег Гез.

У квітні 2019 року головою наглядової ради обрано Юрія Вітренко. Також акціонери Укрнафти змінили склад наглядової ради компанії і передали йому повноваження призначати і звільняти голову правління. Раніше в рамках акціонерної угоди це могли робити тільки міноритарні акціонери Укрнафти – група Приват. До оновленого складу наглядової ради Укрнафти увійшли 11 членів (3 – від Нафтогазу, 6 незалежних і 2 від міноритаріїв).

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram