«Укргідроенерго» приховало ціни будматеріалів для Дністровської ГАЕС на 2,4 мільярда

ПрАТ «Укргідроенерго» 30 липня замовило Консорціуму «Науково-виробниче об’єднання «Укргідроенергобуд» будівництво другої черги Дністровської ГАЕС за 2,43 млрд грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть «Наші гроші».

Другу чергу станції у складі гідроагрегату №4 мають добудувати до кінця 2023 року.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Закупівлю провели за переговорною процедурою з посиланням на відсутність конкуренції з технічних причин. В обґрунтуванні сказано, що «Укргідроенергобуд» виграв торги щодо першої черги станції в 2011 році. У подальшому з ним укладали угоди за переговорними процедурами. Наразі концерн будує одночасно першу й другу черги станції, що дозволяє виконувати пов’язані між собою технологічно та сумісні будівельні роботи. Як стверджує замовник, заміна підрядника унеможливить одночасне виконання сумісних і пов’язаних робіт по першій і другій черзі, що може погіршити якість робіт і сповільнити їх виконання. За його словами, будівельний майданчик неможливо розділити на дві черги, бо багато конструктивів пов’язані між собою (наприклад, водоприймач і водовипуск). Отже, нині відсутня конкуренція серед будівельних організацій, які б могли закінчити всі роботи та взяти на себе гарантійні зобов’язання як по будові в цілому, так і за окремі частини.

За даними «ВДЗ» і «Прозорро», загалом із 2011 року консорціум «Укргідроенергобуд» отримав підрядів «Укргідроенерго» щодо Дністровської ГАЕС на суму 18,11 млрд грн.

Нині «Укргідроенергобуд» очолює Валентина Зіміна, а її заступником є В’ячеслав Павловський, який у 2008 р. займав цю посаду в ТОВ «Енергопром». Засновниками консорціуму є ПАТ «Дніпро-Спецгідроенергомонтаж», ТОВ «Науково-технічна компанія Енпаселектро», ПрАТ «Метробуд», ТОВ «ШДСУ» і ТОВ «Інтергідробуд».

Найбільшою часткою статутного капіталу «НТК Енпаселектро» володіє Юрій Бондаренко – екс-директор консорціуму.

Пакет у 25% акцій «Метробуду» належить Олегу Токареву – голові наглядової ради ПАТ «Київметробуд». Ще 15% має домініканська фірма «T&A Industries Ltd», яка також володіє 8% акцій «Київметробуду».

Основними акціонерами «Дніпро-СГЕМ» є Олександр Коростильов і Юрій та Михайло Ковальови, а раніше ним було російське ВАТ «ОТЧПТ «Спецгiдроенергомонтаж».

«Інтергідробуд» належить Олександру Бартюку, Костянтину Бичківському і Людмилі Ратушній, а «ШДСУ» – Тетяні Алексейчук, Артуру Антоненку та Лесі Олексюк.

За даними «Ділової столиці», консорціум не чужий Ігорю Сироті, який очолив «Укргідроенерго» у 2011 р. і зберіг своє крісло донині.

ПрАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні, що включена до переліку 15 найбільших підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких складають 70 відсотків від загального показника у держсекторі. До складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС,...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram