Укренерго чотири рази за тиждень обмежувало «зелену» генерацію

НЕК «Укренерго» за тиждень з 29 березня по 4 квітня була змушена чотири рази застосовувати диспетчерське обмеження виробництва електроенергії на тлі зниження споживання і різкого збільшення генерації за «зеленим тарифом».

Про це повідомляє пресслужба компанії.

За вказаний період для збалансування енергосистеми диспетчерські команди на розвантаження ВДЕ віддавалися 30 березня, 1 і 3 квітня на величину від 243 МВт до 1415 МВт.

За даними «Укренерго», протягом минулого тижня спостерігалося сезонне зниження споживання електроенергії внаслідок збільшення середньодобової температури повітря. У порівнянні з попереднім тижнем сумарне споживання електроенергії зменшилось на 6,1%.

Крім цього, протягом 29 березня – 1 квітня, потужність споживання електроенергії в денні години (денний «провал») знизилася на 2 ГВт: о 10:00 – з 19,4 ГВт до 17,4 ГВт. У той же час, саме в денні години в зв’язку зі сприятливими погодними умовами зростає виробництво електроенергії з ВДЕ, зокрема СЕС і ВЕС.

«У такі дні диспетчерським центром НЕК «Укренерго» для збалансування енергосистеми віддавалися всі можливі команди на розвантаження … Однак вжитих заходів було недостатньо для забезпечення кордонів операційної безпеки, тому 30 березня і 1 квітня віддані команди на розвантаження ВДЕ», – наголошується в повідомленні.

Зокрема, 3 квітня о 4:00 було зафіксовано збільшення потужності виробництва ВДЕ майже втричі: з 257 МВт до 761 МВт в порівнянні з попередньою добою. При цьому споживання електроенергії в зазначений час практично не змінилося.

«Всього, починаючи з 22 березня по 4 квітня, було віддано чотири команди на розвантаження ВДЕ. В аналогічний період минулого року було віддано п’ять команд величиною від 390 МВт до 1363 МВт», – уточнили в компанії.

«Укренерго» очікує, що протягом весняно-літнього періоду, температура повітря, як і генерація СЕС і ВЕС, буде збільшуватися, а рівень споживання зменшуватися. Тому в подальшому все частіше будуть виникати передумови для обмеження генерації ВДЕ.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram