Тарифи на електроенергію знизять: як, для кого і коли

Тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт/год на місяць, знизять до 1,44 грн за кВт/год. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

За його словами, зниження діятиме з 1 жовтня 2021 року.

“Для тих українських родин, які споживають понад 250 кВт/год на місяць ціна залишається без змін – тобто 1 гривня 68 копійок”, – повідомив Шмигаль.

Ціни на електроенергію підвищили з 1 січня 2021 року. Тоді уряд скасував пільговий тариф на перші 100 кВт/год на рівні 90 копійок за кВт/год і встановив ціну 1,68 грн за кВт/год.

Тобто ціна на електроенергію після зниження буде вищою, ніж до початку 2021 року.

Наприкінці липня секретар РНБО Олексій Данилов попередив, що РНБО розглядає можливість запровадити тимчасові адміністрації на підприємствах енергетики.

За його словами, РНБО спостерігає небезпечні тенденції у галузі енергетики, а також бачить ознаки монополізації на ринку електроенергії.

Пан Данілов перелічив прізвища бізнесменів, яких може стосуватися таке рішення РНБО.

“Існує вісім прізвищ, вони не є секретом: це пан Ахметов, Новинський, брати Суркіси, Григоришин, Боголюбов, Коломойський, Льовочкін, Бойко, і громадянин Російської Федерації Воєводін. Вони володіють розподільчою мережею, яка є безпосередньо в їхній власності”, – заявив секретар РНБО.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram