Синхронізація з європейською системою ENTSO-E відбувається за планом – Буславець

Підготовка синхронізації України з європейською системою ENTSO-E йде згідно з планом. Про це повідомила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на зустрічі з Послом Литви Вальдемарасом Сарапінасом, передає Енергетичний фронт із посиланням на пресслужбу відомства.

“Ольга Буславець наголосила на тому, що синхронізація з європейською системою ENTSO-E є пріоритетом для України, і наразі підготовка до цього відбувається відповідно до затвердженого плану”, – йдеться у повідомленні.

Також очільниця Міненерго поінформувала про затвердження прогнозного балансу електроенергії на 2021 рік, в якому не передбачено імпорт або експорт з Білорусі та Росії.

Окрім того анонсовано намір підписати Технічну Угоду щодо приєднання України до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки.

“Це дозволить залучити досвід передових країн та посилити нашу енергетичну безпеку”, – уточнила Буславець.

Очільниця Міненерго також наголосила на тому, що наразі здійснюється активна робота з посилення кібербезпеки енергетичного сектору України.

Загалом сторони обговорили перспективні напрямки в енергетичній галузі України: розвиток відновлюваної енергетики, підвищення енергоефективності, воднева енергетика, смарт-технології.

Окремо зупинилися на можливій співпраці України і Литви у сфері відновлюваної енергетики, зокрема, розвитку потенціалу біосировини, і домовилися продовжувати конструктивний діалог в цьому питанні.

ENTSO-E (англ. European Network of Transmission System Operators for Electricity) – європейська мережа ситемних операторів передачі електроенергії – організація, що на даний час об’єднує 41 системного оператора з 34 країн. У нинішньому форматі існує з 2009 року, як об’єднання ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE та UKTSOA. Інтеграція української енергосистеми...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram