Суд ЄС хоче обмежити прокачування російського газу в обхід України та Білорусі

Генеральний адвокат Мануель Кампос Санчес-Бордони рекомендує Суду ЄС відхилити апеляцію Німеччини рішення про обмеження використання «Газпромом» потужностей газогону OPAL, який з’єднує газпромівський газогін «Північний потік-1» з Німеччиною.

Про це йдеться в пресрелізі суду, в якому викладено позицію Генерального адвоката.

«Дозвіл «Газпрому» використовувати майже всі потужності газопроводу OPAL викликало зменшення потоків газу через газопроводи« Ямал »і« Братство »(магістральний газопровід «Долина – Ужгород – Західний кордон»), які направляють російський газ в Європейський Союз через Білорусь і Україну, і зміцнив позиції російської групи на газових ринках країн Центральної і Східної Європи», – йдеться в повідомленні.

З огляду на це, згідно з позицією Генерального адвоката, апеляція, подана Німеччиною, повинна бути відхилена.

«Апеляція, подана Німеччиною на рішення Загального суду, яким було анульовано рішення Європейської комісії 2016 року про зміну умов доступу до трубопроводу OPAL, повинна бути відхилена», – викладає суд рішення Генерального адвоката.

Відзначимо, що думка Генерального адвоката в суді ЄС не є остаточним рішенням, але зазвичай вона лягає в основу рішення суду ЄС.

Нагадаємо:

У жовтні 2016 року Єврокомісія дозволила російському «Газпрому» збільшити прокачку газу через OPAL, понад встановлені для російської компанії 50% потужності цього газопроводу. Це створило можливості для «Газпрому» повністю завантажувати «Північний потік» для постачання газу в Німеччині та Чехії.

Після цього Польща заявила, що рішення ЄК призводить до концентрації в одних руках джерел і засобів постачання газу «суперечить принципу диверсифікації джерел, шляхів постачання і управління ризиками перешкод або припинення поставок газу».

Восени 2019 року суд ЄС задовольнив позов польської PGNiG і повернув обмеження для «Газпрому» з використання сухопутного продовження «Північного потоку» в Німеччині, газогону Opal. Він йде від Балтійського моря до кордону з Чехією.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram