Слов’янська ТЕС «Донбасенерго» зупинила свою роботу

Слов’янська ТЕС, яка входить до складу ПАТ «Донбасенерго», зупинила роботу енергоблоків, станом на 13 липня опівдні, сумарне навантаження, яке несла станція становило 0 МВт. Про це свідчать диспетчерські дані НЕК «Укренерго».

За даними прес-центру «Донбасенерго», планувалося, що станція зупинить свою роботу 12 липня через дефіцит вугілля, а саме імпортного антрациту. Запасів цього виду палива станом на 10 липня вистачало лише на 2 дні роботи станції.

Як повідомлялося, з 1 липня 2020р місцева газорозподільча компанія «Донецькоблгаз» зупинила розподіл газу для Слов’янської ТЕС. За інформацією «Донбасенерго», такі дії були неправомірними, зокрема постачальник газу вимагав сплати завищеної вартості послуги з розподілу газу. 7 липня станція через відсутність газу перейшла на роботу на вугіллі та почала використовувати антрацит.

10 липня прес-центр генеруючої компанії опублікував позицію НКРЕКП, яка зазначила, що вартість послуги з розподілу газу має бути розрахована, виходячи з фактичного обсягу споживання газу у попередньому році, тому «Донецькоблгаз» має перерахувати вартість послуги.

На початку квітня 2020р генеральний директор «Донбасенерго» Едуард Бондаренко повідомляв, що компанії вдалося знизити залежність Слов’янської ТЕС від споживання імпортного антрациту до 45%, інші 55% – це газове вугілля, яке в тому числі видобувається шахтою «Новогродівська 1-3». Власниками шахти зокрема є акціонер «Донбасенерго» Максим Єфімов та Бондаренко.