Секретаріат ЄЕС розробив концепцію реорганізації газового ринку України

Концепція реорганізації газового ринку України спрямована Секретаріатом Європейського Енергетичного Співтовариства (ЄЕС) всім українським зацікавленим сторонам.

Концепція, запропонована Секретаріатом, окреслює програму розподілу газу, пише пресслужба ЄЕС.

У документі аналізується поточна ситуація і пропонуються варіанти реорганізації, які забезпечать чесну конкуренцію на українському ринку газу і необхідну ліквідність на майбутній газовій біржі.

Відзначається, що скасування зобов’язання по ПСО для домашніх господарств була важливим кроком на шляху до лібералізації ринку, проте газовий оператор країни Нафтогаз одноосібно контролює обсяги газу, що видобуваються всередині країни, без доступу інших учасників ринку. У концепції, запропонованої Секретаріатом, викладається програма розподілу газу, яка дозволить всім учасникам ринку мати доступ до його обсягами, купуючи на Українській енергетичній біржі (УЕБ).

” Концепція, запропонована Секретаріатом, окреслює програму випуску газу, яка дозволила б всім учасникам ринку мати доступ до обсягів газу, забезпечуючи його торгівлю на рівних та прозорих сегментах ринку, які експлуатуються Українською енергетичною біржею (UEEX)”, – пише пресслужба.

“Це забезпечить критично важливу ліквідність, необхідну на газовому ринку для створення стабільного газового індексу України”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до концепцій, вигоду отримають та користувачів газу в Україні. У зв’язку з тим, що газ власного добування буде продаватися на прозорих умовах, його ціна може бути нижчою за цінами індексу TTF або NCG, до якого прив’язуються газові ціни в Україні зараз. У перспективі українського газового хабу може стати стаття із-за свого розміру одним із провідних європейських хабів. Крім того, в документах пропонується система забезпечення більшої прозорості в сегменті централізованого теплоощадження, яка все ще охоплює ПСО. У цьому секторі аукціонів у співпраці з чітким розділенням між тими, хто має борги та прибутковими компаніями може стати першим до ринкових механізмів.

Нагадаємо, Секретаріат Енергетичного співтовариства, Міністерство енергетики України, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Українська енергетична біржа (УЕБ) підписали меморандум про взаєморозуміння для реформування газового сектора України відповідно до європейського законодавства.

Європейське Енергетичне Співтовариство (ЄЕС), Енергоспівтовариство або Енергетичне співтовариство — міжнародна організація, що включає в себе країни Євросоюзу и треті країни. Мета — розширення енергетичного ринку Євросоюзу на країни Південно-Східної Європи та на інши. Країни-члени беруть на себе зобов’язання в області енергетики, згідно з якими створюють нормативно-правову базу відповідно до...

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram