Рейтинг ТОП-200 українських компаній за обсягом доходів

“БізнесЦензор” підготував рейтинг 200 найбільших компаній за доходами. Він показує домінуючу роль держкомпаній та компаній Ахметова. Беззаперечним лідером економіки є енергетична галузь. Рейтинг показує критично низьку частку промисловості в економіці, яка не збільшується.

Сукупний дохід 200-х найбільших компаній України в 2019 році становив 3,4 трлн грн. Це на 2% менше, ніж сукупний дохід двох сотень найбільших компаній України в 2018 році.

За курсом НБУ на 10 вересня це – $122 млрд, або всього на $24 млрд більше, ніж виручка американської корпорації Apple за останній квартал 2019 року.

ТОП-5 НАЙБІЛЬШИХ ЗА ВИРУЧКОЮ КОМПАНІЙ

Найбільша українська компанія – НАК “Нафтогаз” в 2019 році отримала 178 млрд грн. Чистий прибуток становив 50,8 млрд грн. В тому числі, за рахунок $3 млрд від Газпрому в рамках виграшу в Стокгольмському арбітражі, які той перерахував у грудні 2019 року.

Друге місце у АТБ-Маркет – 104,9 млрд грн. Ця дисконтна мережа гіпермаркетів в 2019 році в два рази збільшила чистий прибуток – до 4,4 млрд грн. Компанія належить Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову та Віктору Карачуну.

Третє місце в “Укрзалізниці”, яка минулого року отримала 90 млрд грн доходу та 2,5 млрд грн чистого прибутку.

Далі в рейтингу – меткомбінат ММК ім.Іліча, який входить в групу Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Підприємство згенерувало 80 млрд грн доходу та 5,4 млрд грн збитків.

Замикає ТОП-5 компанія “Сільпо-Фуд” Володимира Костельмана. Вона входить у Fozzy Group, яка об`єднує мережі маркетів “Сільпо”, “Фора”, Fozzy, Le Silpo, Thrash, ringoo та мережу аптек “Біла ромашка”. “Сільпо-Фуд” отримало 62 млрд грн доходу та 209 млн грн прибутку.

РЕЙТИНГ ГАЛУЗЕЙ ЗА ДОХОДАМИ КОМПАНІЙ З ТОП-200

За допомогою рейтингу галузей економіки України за обсягами згенерованих доходів ми бачимо структуру української економіки. Це сировинна економіка, яка залежить від кон`юнктури зовнішніх цін на енергоносії, які ми імпортуємо, та руду-метал і зерно, які ми експортуємо.

Ціни на енергоносії ростуть – ми більше витрачаємо валюти на їхню закупку. Ціни на руду-метал та зерно – падають і ми менше отримуємо валютної виручки, або навпаки.

З такою структурою економіки Україна сильно залежить від ситуації на міжнародних ринках і мало впливає на забезпеченян власної економічної стабільності. Сировина – це не складна технологічна продукція з патентами, на яку ми встановлюємо ціни.

З іншої сторони, в період стабільності або росту міжнародних цін на сировину, наше благополуччя більше залежить від зовнішньої кон`юнктури, а не від державної політики.

В ТОПі нашої економіки такі галузі: енергетика, гірничо-металургійний та агро-промисловий комплекси.

Зокрема, підприємства енергетичного комплексу отримали 34% доходу ТОП-200 компаній, ГМК – 20%, АПК – 16%, торгівлі 20%, транспорту – 5%, хімпрому -2%, ІТ – 2%, і промисловості – 1%.

Порівняно з 2018 роком, частка енергетичного комплексу та ГМК зменшилася, а АПК, ІТ, хімпрому та транспорту зросла на кілька відсоткових пунктів.

Водночас частка машинобудування перебуває на критично низькому рівні – в межах 1%.

20 НАЙПРИБУТКОВІШИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ 2019 РОКУ

Минулого року двадцятка найприбутковіших компаній разом отримала 162 млрд грн чистого прибутку. Це 71% усього прибутку, який в 2019 році отримали 200 найбільших компаній України.

При цьому, 20 найприбутковіших компаній згенерували 24% сукупного доходу двох сотень найбільших компаній. Дві третини (60%) чистого прибутку 20 найуспішніших компаній припало на підприємства енергетичного сектору. Ще 26% – на гірничо-металургійний комплекс.

Слід зазначити, що прибутки окремих компаній-юросіб не відоброжають точні цифри, але дозволяють нам зафіксувати пропорції. Наприклад Укргазвидобування входить до Нафтогазу, не консолідовані фінансові показники холдингів ДТЕК та Метінвест, а також – більш дрібних фінансово-промислових груп, які мають внутрішньогрупові тразакції.

Найбільш прибуткові компанії в нашому рейтингу належать державі. Це великі енергетичні монополісти з видобутку та реалізації газу, виробництва електроенергії та управляння магістральними електромережами.

На другому місці підприємства Ріната Ахметова та його міноритарного партнера Вадима Новинського. Тут слід виділити три гірничо-збагачувальні комбінати – Південний, Північний та Інгулецький, які видобувають залізну руду в Дніпропетровській області.

В 2019 році ці ГЗК сукупно заробили своїм акціонерам Ахметову та Новинському 23 млрд грн чистого прибутку.

Підприємства з енергетичного холдингу ДТЕК Ахметова згенерували 16,2 млрд грн. Найбільше вуглевидобувне підприємство України ДТЕК Павлоградвугілля заробило 6,7 млрд грн, а найбільше приватне газовидобувне Нафтогазвидобування – 5,9 млрд грн чистого прибутку.

Полтавський ГЗК з групи Костянтина Жеваго, який наразі перебуває за межами України подалі від українського правосуддя, отримав 7 млрд грн.

Телекомунікаційний оператор Київстар російського олігарха українського походження з громадянством Великобританії Михайла Фрідмана отримав 8,96 млрд грн.

З агропромислового комплексу в 20 найприбутковіших компаній потрапила лише одна компанія – Миронівський продукт Юрія Косюка, який є найбільшим виробником курятини в Україні. Він минулого року заробив 5 млрд грн прибутку.

Компанія Амік України, яка управляє мережею АЗС під брендом Amic, яка раніше належала російському Лукойл, зафіксувала 4,2 млрд грн прибутку.

Мережа бюджетних супермаркетів АТБ-Маркет Геннадія Буткевича та партнерів отримала 4,4 млрд грн чистого прибутку. Порівняно з 2018 року він виріс майже в два рази.

НАЙБІЛЬШ ЗБИТКОВІ КОМПАНІЇ УКРАЇНИ

Найзбитковішою компанією України другий рік поспіль залишається оператор підземних сховищ газу – “Укртрансгаз”. До початку 2020 року ця компанія була оператлором української ГТС. В 2019 вона показала 19 млрд грн збитків. Це на 60% менше, ніж в 2018 році.

Дніпровський меткомбінат ім.Дзержинського минулого року скоротив збиток вдвічі до 14,9 млрд грн. Завод належить корпорації ІСД, яка контролюється російським Внєшекономбанком. Через борги за сировину підприємство було віддано в операційне управління структурам Ріната Ахметова.

Третя та четверта найбільш збиткові компанії України – металургійний комбінат Азовсталь та Маріупольський комбінат ім. Ілліча з групи Метінвест Ахметова-Новинського. Вони отримали 5,7 та 5,4 млрд грн збитку відповідно. Ще один меткомбінат із Метінвесту – Запоріжсталь отримав 4,33 млрд грн. Він став шостою найбільш збитковою компанією України.

Як бачимо, металургійні прідприємства Ахметова-Новинського генерують мільярди гривень збитків. Водночас гірничо-збагачувальні комбінати дали майже мільярд доларів прибутку.

Це може свідчити про те, що точку прибутку Метінвест в 2019 році переніс з металургійного дивізіону на гірничо-рудний.

Простіше кажучи, Ахметову вигідніше видобувати залізну руду і експортувати, ніж модернізувати меткомбінати, конкурувати зі світовими гігантами та експортувати прокат.

Аналогічна ситуація із тепловою генерацією Ахметова. Монопольний виробник електроенергії в Бурштинському острові – ДТЕК Західенерго – в 2019 році отримав 5 млрд грн збитку. Вона стала п`ятою найзбитковішою компанією України.

Інша теплова генерація Ахметова – ДТЕК Дніпроенерго (вона найбільша в Україні) отримала 1,6 млрд грн збитку.

Водночас, ключове вугледобувне підприємство ДТЕК та його ключовий трейдер фіксують мільярди чистого прибутку. Так, ДТЕК Павлоградвугілля отримало в 2019 році 6,7 млрд грн чистого прибутку, а ДТЕК Трейдинг – 3,5 млрд грн прибутку. Сукупно це – 10,2 млрд грн.

Таким чином, ми бачимо ситуацію, коли металургійні підприємства та теплова генерація найбагатшої людини України офіційно генерують збитки. Водночас десятки мільярдів чистого прибутку осідає на його сировинних підприємствах.

Важко пояснити бізнес-логіку такої схеми, але це точно дає аргумент піарникам, політикам та “експертам” олігарха говорити про збитковість металургії та теплової генерації та про необхідність допомоги зі сторони держави.

Однак в збитках перебувають і компанії, які контролює інший олігарх – Ігор Коломойський.

4 млрд грн збитку в 2019 отримала найбільша нафтовидобувна компанія “Укрнафта”. Її контрольний пакет належить державі, а групі міноритарних акціонерів на чолі з Коломойським – трохи більше 40%. При цьому, операційний контроль компанії повністю знаходиться в руках менеджменту Коломойського.

Справа в тому, що єдиним ключовим покупцем нафти Укрнафти є Кременчуцький НПЗ, який контролюється Укртатнафтою Коломойського-Ярославського. Державі в цьому НПЗ належіть 40%.

Через відсутність конкуренції та контроль Укрнафти Коломойським, Укртатнафта купує у неї нафту значно дешевше ринкових цін.

Але при цьому Укртатнафта також збиткова. Адже прибуток розчиняється на десятках ТОВок, які реалізують пальне Кременчуцького НПЗ через мережу АЗС в кількості більше 1000 штук.

Центренерго – інша державне підприємство, яке знаходиться під контролем Коломойського. Ця остання державна теплова генерація в 2019 році отримала 1,9 млрд грн збитку.

Після перемоги Володимира Зеленського на виборах президента Ігор Коломойський отримав операційний контроль над Центренерго – його компанії почали постачати на підприємство газ та вугілля і викуповувати електроенергію для поставок на свої феросплавні підприємства.

ХТО КОНТРОЛЮЄ БІЛЬШІСТЬ КОМПАНІЙ З ТОП-200

Якщо дивитись на економіку України через призму нашого рейтингу “ТОП-200 найбільших компаній”, то складеться враження, що більшість грошей тут акумулюють державні підприємства та компанії Ріната Ахметова. Водночас, інші олігархи, які впливають на керівництво держави, генерують по 1% сукупного доходу ТОП-200.

Ця гіпотеза близька до реальності.

Держава контролює більшість компаній, які потрапили до рейтингу ТОП-200 за обсягом доходу. В 2019 році 19 держкомпаній згенерували 708 млрд грн. Це 20% доходу всіх компаній з нашого рейтингу.

Рінат Ахметов лише трішки відстає від держави. В наш рейтинг потрапило 29 компаній з групи СКМ Ріната Ахметова. В 2019 році вони сукупно згенерували 613 млрд грн доходу. Це 18% сукупного доходу двохсот найбільших компаній України. Іншим олігархам належить 10% сукупного доходу ТОП-200.

Частка доходу компаній Ігоря Коломойського в ТОП-200 становить 5%. Їх у рейтингу 11 штук. Водночас частки підприємств олігархів Дмитра Фірташа, Віктора Пінчука та Юрія Косюка – по 1%. У Костянтина Жеваго ще менше.

До рейтингу також потрапило дві компанії кума Путіна – Віктора Медведчука, який став олігархом України в період президентства Петра Порошенка.

За Порошенка Медведчук взяв під контроль поставки зрідженого газу та дизельного пального з Росії, придбав три інформаційних канали (112, NewsOne, ZIK) і разом з Сергієм Льовочкіним, юрієм Бойко та Дмитром Фірташем завів у Раду прокремлівську партію ОПЗЖ.

При Зеленському Метдведчук продовжує нарощувати політичний вплив, купувати канали (став співвласником 1+1) та вбудовувати своїх людей в державні органи.

А допомагають йому в цьому дві компанії, які увійшли до ТОП-200: ТОВ “Анвітрейд” з доходом в 12.55 млрд грн та ТОВ “Глуско Україна” – 7.9 млрд грн.

ТОП-200 компаній 2019 року

КомпаніяВиручка, млрд грнПрибуток/збиток, млн грнВид діяльностіВласник
1НАК “Нафтогаз України”178,3550 658,21Енергетика: імпорт та продаж природного газуДержава
2ТОВ “АТБ-Маркет”104,914 405,44Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркетиГеннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун
3АТ “Укрзалізниця”89,712 497,35Транспорт: оператор українських залізницьДержава
4ДП “Енергоринок”87,34-1 242,73Енергетика: вів розархунки в старому ринку електроенергіїДержава
5ПрАТ “ММК ім. Ілліча”80,92-5 405,19ГМК: виробництво сталі та прокатуМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
6АТ “Укргазвидобування”78,9619 048,97Енергетика: видобуток газу та виробництво нафтопродуктівНАК “Нафтогаз”, Держава
7ТОВ “Сільпо-Фуд”62,45209,05Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркетиВолодимир Костельман
8ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”62,41-2 265,23ГМК: виробництво сталі та прокатуArcelorMittal, Лакшмі Міттал (Індія)
9ПрАТ МК “Азовсталь”57,29-5 670,92ГМК: виробництво сталі та прокатуМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
10ТОВ “Кернел-Трейд”51,48355,79АПК: виробництво і експорт зерновихАндрій Веревський
11ТОВ “ДТЕК Трейдінг”50,473 508,06Енергетика: вугілля, електроенергія, природний газДТЕК, Рінат Ахметов
12ТОВ “ТЕДІС Україна”49,72356,00Дистрибуція: продаж тютюнових виробівБорис Кауфман, Річард Даксбері та Річард Доріан Фенхальц (Великобританія)
13ДП НАЕК “Енергоатом”48,853 773,64Енергетика: виробництво елктроенергіїДержава
14АТ “Укртрансгаз”47,51-19 015,63Енергетика: зберігання газуНАК “Нафтогаз”, Держава
15ПАТ ЗМК “Запоріжсталь”46,49-4 332,80ГМК: виробництво сталі та прокатуМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
16ТОВ “Епіцентр К”45,693 720,41Рітейл: продаж будівельних матеріалівОлександр та Галина Гереги, Тетяна Суржик (сестра Галини)
17ДП “Оператор ринку”38,3414,43Енергетика: оператор спотових бірж електроенергіїДержава
18ПАТ “Укртатнафта”37,33-326,39Енергетика: виробництво нафтопродуктівІгор Коломойський та Олександр Ярославський, НАК “Нафтогаз”
19ПрАТ “Миронівський хлібопродукт”36,855 042,75АПК: виробництво кормів та курятиниЮрій Косюк
20ПП “ОККО-Бізнес Контракт”36,771 238,33Енергетика: трейдинг та реалізація нафтопродуктівВіталій Антонов
21ТОВ “БАДМ”35,482 947,13Дистрибуція: реалізація фармацевтичних препаратівОлександр Суходольський, Олександр Дитятковський
22ДП “Гарантований покупець”33,9328,52Енергетика: продаж електроенергії в рамках ПСОДержава
23ТОВ “Метінвест Холдинг”32,51-463,44ГМК: видобуток руди, виплавка сталі, виробництво прокатуМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
24ТОВ “БНК-Україна”31,41255,86Енергетика: імпорт нафтопродуктів“Білоруська нафтова компанія” (Білорусь)
25СП “Оптіма-Фарм, ЛТД”31,23256,50Дистрибуція: реалізація фармацевтичних препаратівАндрій Губський
26ПрАТ “ДТЕК Павлоградвугілля”30,916 717,95Енергетика: видобуток вугіллянДТЕК, Рінат Ахметов
27ПрАТ “Північний ГЗК”28,477 994,98ГМК: видобуток та збагачення рудиМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
28ПАТ “Укрнафта”28,21-4 080,56Енергетика: видобуток нафти та газуІгор Коломойський, НАК “Нафтогаз”
29ТОВ СП “НІБУЛОН”27,671 424,95АПК: виробництво та експорт зерновихОлексій Вадатурський та син Андрій
30ТОВ “Метінвест-СМЦ”27,56446,50ГМК: продаж прокатуМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
31ПрАТ “Міжнародні авіалінії України” (МАУ)26,931 648,85Транспорт: пасажрські авіаперевезенняІгор Коломойський, Арон Майберг
32ТОВ “ВОГ Трейд Ресурс”26,833,00Енергетика: імпорт та реалізація пальногоСофія та Роман Єремєєви, Степан Івахів, Сергій Лагур
33ПрАТ НЕК “Укренерго”26,253 446,19Енергетика: управління магістральними електромережамиДержава
34ПрАТ “Полтавський ГЗК”25,877 094,22ГМК: видобуток та збагачення залізної рудиFerrexpo, Костянтин Жеваго
35ПАТ “Дніпровський Меткомбінат”25,86-14 950,07ГМК: виробництво сталі та прокатуІСД та російські інвестори, знаходиться в управлінні Метінвесту Ахметова та Новинського
36ТОВ “Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб’юшн”25,56345,65АПК: виробництво та реалізація цигарокPhilip Morris (Швейцарія)
37АТ “Південний ГЗК”25,218 875,87ГМК: видобуток та збагачення рудиМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
38ПрАТ “Авдіївський коксохімічний завод”24,17-82,32ГМК: виробництво коксуМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
39ТОВ “ХІМ-Трейд”23,73-773,61Хімпром: торгівля добривами, газомДмитро Фірташ
40ТОВ “АДМ Юкрейн”23,149,40АПК: торгівля зерномAlfred C. Topfer International (Нідерланди)
41ДП “Сантрейд”23,01-330,55АПК: торгівля зерном та кормамиBunge (США)
42АТ “ДТЕК Західенерго”22,41-5 058,85Енергетика: виробництво електроенергіїДТЕК, Рінат Ахметов
43ПрАТ “Київстар”22,258 961,22ІТ: надання послуг мобільного зв’язкуVimpelCom, Михайло Фрідман
44МПП Фірма “Ерідон”21,16738,24АПК: продаж засобів захисту рослин, насінняСергій Кролевець
45ПрАТ “Інгулецький ГЗК”20,106 077,22ГМК: видобуток та збагачення залізної рудиМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
46ТОВ “Метро Кеш Енд Кері Україна”19,781 334,32Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркетиМETRO Group (Німеччина)
47ТОВ АТ “Каргілл”18,41-110,59АПК: експорт зерновихCargill (США)
48ТОВ “Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна”18,04-89,40АПК: виробництво та реалізація цигарокBritish American Tobacco, BAT (Великобританія)
49ТОВ “Катеринопільський елеватор”17,66359,78АПК: зберігання та торгівля зерномМХП, Юрій Косюк
50ТОВ “Оптимал Трейд”17,331 392,71ГМК: оптова торгівля металами та рудамиОлег Семенов
51ТОВ “Вест Петрол Маркет”16,75-60,54Енергетика: імпорт та реалізація пальногоСофія та Роман Єремєєви, Степан Івахів, Сергій Лагур
52ДочП Кондитерська корпорація “Рошен”16,622 468,50АПК: виробництво кондитерської продукціїПетро Порошенко
53ТОВ “С.К.С”16,573,12Дистрибуція: торгівля продуктами харчуванняДенис Гринюк (0,5 млн грн податкового боргу, почато ліквідацію)
54АТ “Нікопольський завод феросплавів”16,32-584,37ГМК: виробництво феросплавівІгор Коломойський, Віктор Пінчук
55ТОВ “Нафтотрейд Ресурс”15,4810,10Енергетика: імпорт та реалізація пальногоСофія та Роман Єремєєви, Степан Івахів, Сергій Лагур
56ПАТ “Центренерго”15,13-1 979,54Енергетика: виробництво електроенергіїДержава
57ПрАТ “ВФ Україна” (Vodafon)15,012 026,38ІТ: надання послуг зв’язкуBakcell, Насіб Хасанов (Азербайджан)
58КП “Київтеплоенерго”14,870,29Енергетика: постачання теплової енергіїКиївська міська державна адміністрація
59ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття”14,72-85,35Енергетика: зберігання нафтопродуктівІгор Коломойський
60ПАТ “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод”14,623 562,30ГМК: виробництво стальних трубInterpipe, Віктор Пінчук
61ТОВ “Самсунг Електронікс Україна Компані”14,58248,73Дистрибуція: релізація електронікиSamsung (Південна Корея)
62АТ “Джей Ті Інтернешнл Компані Україна”14,31698,45АПК: виробництво та реалізація цигарокJapan Tobacco International, JTI (Японія)
63ТОВ “Фора”14,2538,98Рітейл: роздрібна торгівля продуктами харчуванняFozzy, Володимир Костельман
64ТОВ “Ашан Україна Гіпермаркет”14,19-562,80Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркетиAuchan (Франція)
65ТОВ “Лемтранс”14,130,00Транспорт: вантажні перевезанняSCM, Рінат Ахметов
66АТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”14,10-1 931,28АПК: вирощування та продаж зерновихДержава
67ПАТ “НПК-Галичина”13,93-36,30Енергетика: зберігання нафтопродуктівІгор Коломойський
68ТОВ “Інтерпайп Україна”13,672 423,67ГМК: виробництво стальних трубInterpipe, Віктор Пінчук
69ТОВ “Комфі Трейд”13,6414,97Рітейл: продаж побутової електронікиСтаніслав Роніс, Світлана Гуцул
70ТОВ “Карпатнафтохім”13,621 873,33Хімпром: виробництво полівінлхлоридуІгор Щуцький, близький до Андрія Іванчука
71АТ “ДТЕК Дніпроенерго”13,61-1 592,95Енергетика: виробництво електроенергіїДТЕК, Рінат Ахметов
72ТОВ “Нова Пошта”13,45782,95Транспорт: надання поштових послугВячеслав Климов, Володимир Поперешнюк
73ТОВ “Київські енергетичні послуги”13,16261,94Енергетика: торгівля електроенергієюДТЕК, Рінат Ахметов
74ТОВ “САВ-Дістрибьюшн”13,08273,56Рітейл: продаж побутової електроніки“Фокстрот”, Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев
75ТОВ “Вента. ЛТД”12,9755,63Дистрибуція: оптова торгівля фармпрепаратамиГенріх та Ганна Ріттер, Сергій Мішка (всі – Німеччина)
76ПП “Укрпалетсистем”12,96211,23Енергетика: імпорт та реалізація пальногоUPG, Юлія Васьковська
77ТОВ “Вінницька птахофабрика”12,871 065,25АПК: виробництво курятиниМХП, Юрій Косюк
78ТОВ “РУШ”12,86375,13Рітейл: володіє мережею магазинів EVAРуслан Шостак, Валерій Кіптик
79ПрАТ “Донецьксталь” – МЗ”12,852 936,50ГМК: виробництво сталі та прокатуSCM, Рінат Ахметов
80ПІІ “Тойота-Україна”12,78834,72Дистрибуція: реалізація легкових автомобілівToyota Group (Японія)
81ТОВ “Кофко Агрі Ресорсіз Україна”12,7690,47АПК: експорт зерновихCOFCO International (Гонконг)
82ІП “І-АР-СІ”12,70120,90Рітейл: дистрибуція електронікиERC, брати Андрій та Олександр Дегода
83ПІІ “Гленкор Агрікалчер Україна”12,61212,20АПК: експорт зерновихGlencor (Швейцарія)
84ТОВ “Анвітрейд”12,55139,41Енергетика: імпорт та реалізація пальногоWexler, Петро Белз з орбіти Віктора Медведчука
85ТОВ “МЗ “Дніпросталь”12,421 451,06ГМК: виробництво стальної заготовкиInterpipe, Віктор Пінчук
86ПрАТ “Запоріжкокс”12,3796,67ГМК: виробництво коксуМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
87ТОВ “Розетка. УА”12,1938,00Рітейл: реалізація товарів через інтернетВладислав Чечоткін
88ТОВ “ВОГ Кард”12,170,10Енергетика: імпорт та реалізація пальногоСофія та Роман Єремєєви, Степан Івахів, Сергій Лагур
89ТОВ “ДТЕК Східенерго”12,17-403,12Енергетика: виробництво електроенергіїДТЕК, Рінат Ахметов
90ПрАТ “Центральний ГЗК”12,081 473,31ГМК: видобуток руди та збагачення рудиМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
91ПрАТ “Філіп Морріс Україна”11,772 598,56АПК: виробництво та реалізація цигарокPhilip Morris (Швейцарія)
92ТОВ “Альянс Енерго Трейд”11,74262,66Енергетика: імпорт та реалізація пальногоРоман Адамов
93ТОВ “ЕРУ Трейдінг”11,66103,35Енергетика: продаж газу, електроенергіїЯрослав Мудрий, Дейл Перрі
94ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги”11,4245,00Енергетика: торгівля електроенергієюДТЕК, Рінат Ахметов
95ТОВ “Омега”11,3230,64Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркетиРуслан Шостак, Валерій Кіптик
96ТОВ “Фудком”11,071,75Рітейл: роздрібна торгівля продуктами харчуванняРоман Лунін
97ТОВ “Новус Україна”10,96198,26Рітейл: реалізація продуктів через власні супермаркетиТуменас Раймондас, Рузгіене Агне, Марина Познякова (Литва)
98ТОВ “Нестле Україна”10,64341,08АПК: виробництво кондитерських виробів та соусівNestle (Швейцарія)
99ТОВ “Сандора”10,40547,82АПК: виробництво безалкогольних напоїв та соківPepsiCo (США)
100АТ “Мотор Січ”9,90-298,35Машинобудування: виробництво авіаційних двигунівSkyrison (Китай). Акції підприємства – заарештовані
101ТОВ “Дієса”9,6730,25Рітейл: реалізація побутової електроніки“Ельдорадо”, Віктор Поліщук
102ІП “Логін”9,5326,67Дистрибуція: продаж комп’ютерної та офісної технікиERC, брати Андрій та Олександр Дегода
103ТОВ “Метінвест-Ресурс”9,5324,22ГМК: операції з ломом чорних металівМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
104ТОВ “ДТЕК Нафтогаз”9,39608,71Енергетика: видобуток газуДТЕК, Рінат Ахметов
105ТОВ “АВ Метал Груп”9,1229,18ГМК: реалізація металопрокатуСергій Скіда, Володимир Гончаренко, Максим Жиляєв, Олег Зерницький
106ТОВ “Луї Дрейфус Компані Україна”8,97289,06АПК: експорт зерновихLouis Dreyfus Company (Нідерланди)
107ТОВ “Експансія”8,68-17,59Рітейл: роздрібна торгівля продуктами харчуванняВолодимир Костельман
108ПрАТ “Миронівська ПФ”8,68941,69АПК: виробництво курятиниМХП, Юрій Косюк
109ПрАТ “Нафтогазвидобування”8,605 983,61Енергетика: видобуток газуДТЕК, Рінат Ахметов
110ПрАТ ШУ “Покровське”8,55925,01ГМК: видобуток та збагачення вугілляМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
111ТОВ “Миколаївський глиноземний завод”8,55263,77ГМК: видобуток глини для виробництва алюмініюОлег Дерипаска (РФ)
112ТОВ ТД “Сокар Україна”8,53131,30Енергетика: реалізація нафтопродуктівДержавна нафтова компанія Азербайджану SOCAR
113ТОВ “Сингента”8,4738,35АПК: виробництво зернових та бобовихSyngenta (Швейцарія)
114ПрАТ “ВК “Укрнафтобуріння”8,432 778,34Енергетика: видобуток газуІгор Коломойський, Віталій Хомутиннік, Павло Фукс
115ТОВ “Інтерпайп Ніко Тьюб”8,40-457,99ГМК: виробництво стальних трубInterpipe, Віктор Пінчук
116ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”8,31828,87Промисловість: виробництво залізничних вагонівВолодимир Приходько
117ПрАТ “Дніпроспецсталь”8,2878,13ГМК: виробництво спеціальних марок сталіVS Energy, Михайло Спектор, Приват, Ігор Коломойський
118ПрАТ “Укргідроенерго”8,263 222,61Енергетика: виробництво електроенергії на ГЕС і ГАЕСДержава
119ПрАТ “Дніпровський металургійний завод”8,22-1 284,38ГМК: виробництво металу та прокатуОлександр Ярославський
120ПрАТ “Карлсберг Україна”8,221 399,40АПК: виробництво алкогольних напоївCarlsberg Group (Данія)
121ПІІ “Амік Україна”8,114 212,09Енергетика: реалізація нафтопродуктівAMIC Energy Management (Австрія), Клезль-Норберг Йоханнес
122ТОВ “Епам Системз”8,11440,03ІТ: розробка програмного забезпеченняEpam (США)
123АТ “Укрпошта”8,06496,42Транспорт: надання поштових послугДержава
124ТОВ “Енерго Збут Транс”7,984,35Енергетика: торгівля електроенергієюУкрзалізниця
125ТОВ “Глуско Україна”7,9021,75Енергетика: реалізація нафтопродуктівНісан Моісеєв, партнер Віктора Медведчука (в управлянні Wexler Петра Белза)
126ТОВ “Оптімусагро Трейд”7,82-12,98АПК: виробництво соняшникової оліїАнатолій Мартинов
127ТОВ “Альянс Ойл Україна”7,7954,25Енергетика: реалізація нафтопродуктівНК “Альянс Ойл”, родина російських бізнесменів Бажаєвих
128ПІІ “Макдональдз Юкрейн ЛТД”7,76945,77Рітейл: організація мережі швидкого харчуванняMcDonald’s (США)
129ПІІ “Імперіал Тобако Юкрейн”7,69167,49АПК: виробництво та реалізація цигарокImperial Tobacco Holding Overseas (Великобританія)
130ТОВ “Полюс Трейдинг”7,69150,73ГМК: торгівля металами та рудамиСергій Кий
131ТОВ “Лівайн Торг”7,63-341,71Енергетика: реалізація нафтопродуктівПриват, Ігор Коломойський
132ТЗОВ “ОККО-Рітейл”7,56414,96Енергетика: реалізація нафтопродуктівВіталій Антонов
133ТОВ “Порше Україна”7,52402,76Дистрибуція: продаж легкових автомобілівPorsche Holding (Австрія)
134ПП “Таврія Плюс”7,5164,19Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюномСергій Карпухін
135ТОВ “Віннер Імпортс Україна, ЛТД”7,40467,34Дистрибуція: продаж легкових автомобілівВадас Александра Гинянська, Майкл Гинянський, Джон Гинянський (всі з США)
136ТОВ “Статус-Трейд”7,24374,87Хімпром: оптова торгівля добривамиДмитро Фірташ
137ТОВ “ОККО-Ресурс”7,04586,06Енергетика: трейдинг та реалізація нафтопродуктівВіталій Антонов
138ТОВ “Проктер Енд Гембл Трейдінг Україна”7,03122,37Дистрибуція: реалізація побутової хіміїProcter&Gamble (США)
139ДП “Адміністрація морських портів України”7,021 631,06Транспорт: управління портамиДержава
140АТ “ДніпроАзот”7,00273,53Хімпром: виробництво азотних добривПриват, Ігор Коломойський
141ІП “Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед”6,90422,77АПК: виробництво безалкогольних напоїв та соківCoca-Cola (США)
142ПрАТ “Харківенергозбут”6,8231,30Енергетика: торгівля електроенергієюФДМУ – 65%, Інтер Гроус Інвестменс (Кіпр) – 30%
143ПрАТ “Абінбев Ефес Україна”6,74-87,62АПК: виробництво алкогольних напоївInterbrew YNTR (Нідерланди)
144ДП “Державне київське конструкторське бюро “Луч”6,70515,63Машинобудування: проєктування ракет та літаківДержава
145ПрАТ “Новокраматорський машинобудівний завод”6,66670,90Машинобудування: виробництво промислових машинГригорій Скударь
146ТОВ “Баядера Логістик”6,6021,99Дистрибуція: оптова торгівля напоямиBayadera Group, Наталія Бондарєва, Святослав Нечитайло
147ТОВ “Львівенергозбут”6,59158,70Енергетика: торгівля електроенергієюАнатолій Фоменко
148ПАТ “Криворізький залізорудний комбінат”6,561 583,32ГМК: видобуток залізної рудиІгор Коломойський, Рінат Ахметов
149ТОВ “Дельта Вілмар Україна”6,53-113,38АПК: виробництво масло-жирової продукціїDelMar PTE Ltd (Індія)
150ТОВ “Інвестком”6,53266,06Рітейл: оптова торгівля технікою“Фокстрот”, Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев
151ПрАТ “А/Т Тютюнова компанія “В.А.Т.- Прилуки”6,522 040,07АПК: виробництво та реалізація цигарокBritish American Tobacco, BAT (Великобританія)
152АТ “Фармак”6,491 032,28Хімпром: виробництво ліківФіля Жебровська
153ТОВ “ТТВК” (туроператор TUI Ukraine)6,4856,31Транспорт: туризмКирило та Микита Мордашови, сини російського олігарха Олексія Мордашова
154ТОВ “ЄГАЗ” (раніше РГК Трейдинг)6,45342,62Енергетика: торгівля газомДмитро Фірташ
155ПрАТ “Лебединський насіннєвий завод”6,3918,23АПК: виробництво та реалізація насінняДмитро Кравченко
156ПрАТ “Івано-Франківськцемент”6,35823,66Будівництво: виробництво цементу та будматеріалівМикола Круць
157ТОВ “Автомагістраль-Південь”6,3467,28Будівництво: будівництво доріг та інфраструктуриВалерій Коротков, Олег Наливанний
158ТОВ “ЕКО”6,343,10Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюномСвятослав Нечитайло
159ТОВ “Байєр”6,3253,16Дистрибуція: реалізація фармпрепаратів та агропродукціїBayer Global Investment (США)
160ТОВ ТД “Дельта Вілмар”6,3212,27АПК: виробництво масло-жирової продукціїDelMar PTE Ltd (Індія)
161ПП “Бізон-ТЕХ 2006”6,3153,59АПК: дистрибуція насіння, добрив і засобів захисту рослинВіталій Боговін
162ТОВ “Олсідз Блек СІ”6,30598,40АПК: виробництво олії та рослинних жирівВ’ячеслав Петрище
163АТ “Рено Україна”6,28333,46Дистрибуція: продаж легкових автомобілівRenault Group (Франція)
164ПАТ “Джей Ті Інтернешнл Україна”6,17471,09АПК: виробництво та реалізація цигарокJapan Tobacco International, JTI (Японія)
165ТОВ “Метінвест Інжиніринг”6,16-2,93ГМК: інжиніринг, геологія, геодезіяМетінвест, Рінат Ахметов, Вадим Новинський
166АТ “Аграрний Фонд”6,14-3 269,08АПК: зберігання та торгівля зерномДержава
167АТ “Запорізький завод феросплавів”6,07-600,61ГМК: виробництво феросплавівІгор Коломойський, Віктор Пінчук
168ПрАТ “Монделіс Україна”6,05557,54АПК: виробництво кондитерської продукціїKraft Foods B.V (Нідерланди)
169ТОВ ТПК “Омега-Автопоставка”6,03154,60Дистрибуція: реалізація комплектуючих для автомобілівДіана та Віта Бисаги, Юрій Дудирєв
170ПІІ у формі ПрАТ “Запорізький залізорудний комбінат”6,021 330,46ГМК: видобуток залізної рудиЯн Модер та Томаш Хренек (обидва Чехія), Балко Евжен та Марія Блашкова (обидва Словаччина), Рінат Ахметов
171ДП “Антонов”6,00447,98Машинобудування: виробництво літаківДержава
172ТОВ “Лайфселл”5,94-1 134,15ІТ: надання послуг мобільного зв’язку та інтернетуTurkcell (Туреччина)
173ТОВ “Продмаркет Трейд”5,904,80Дистрибуція: торгівля алкогольними напоямиВ’ячеслав Стрелковський
174ТОВ “Єристівський ГЗК”5,82703,34ГМК: видобуток та збагачення рудиFerrexpo, Костянтин Жеваго
175ПрАТ “Украгро НПК”5,7824,98Хімпром: реалізація добривДмитро Фірташ
176ПАТ “Укртелеком”5,78817,33ІТ: надання послуг зв’язку та інтернетуSCM, Рінат Ахметов
177ПАТ “Донбасенерго”5,71-69,00Енергетика: виробництво електроенергіїМаксим Єфімов, Едуард Бондаренко
178ТОВ “Параллель-М ЛТД”5,6796,23Енергетика: імпорт та реалізація пальногоSCM, Рінат Ахметов
179ПрАТ “Київський картонно-паперовий комбінат”5,66516,61Промисловість: виробництво картонної тариВолодимир Крупчак
180ТОВ “Ді Енд Ай Еволюшн”5,64230,42АПК: виробництво олії та тваринних жирівВіктор Пономарчук
181ТОВ “Олсідз Груп Україна”5,6426,22АПК: виробництво оліїВ’ячеслав Петрище
182ТОВ “Подільський Енергоконсалтинг”5,58548,39Енергетика: проектування і будівництво СЕС, підстанційЄвген Дідченко, Сергій Шакалов, Юрій Таранюк, Іван Векірчик
183ТОВ “М Т І”5,52181,90Рітейл: продаж взуття через магазини “Інтертоп”Володимир Цой, Сергій Башлаков
184ТОВ “Полетехніка”5,4550,12АПК: Оптова торгівля сільгоспмашинамиОлександр Містюк
185КП “Харківські теплові мережі”5,44-2 155,93Енергетика: постачання теплаХарківська міська рада
186ТОВ “Зерно-Агротрейд”5,42431,88АПК: торгівля зерномАстарта, Віктор Іванчик
187ТОВ “Еско-Північ”5,37742,64Енергетика: видобуток газуBurisma, Микола Злочевський
188ТОВ “Фуд Девелопмент”5,3555,75АПК: виробництво та реалізація молочних продуктівСтаніслав Войтович
189ПП “ОККО Контракт”5,3180,73Енергетика: трейдинг та реалізація нафтопродуктівВіталій Антонов
190ПрАТ “Оболонь”5,28285,02АПК: виробництво напоїв та соківОлександр Слободян
191ПрАТ “Автокапітал”5,19176,25Рітейл: імпорт і продаж автомобілівУкрАвто, Таріел Васадзе
192ТОВ “Київоблгаз Збут”5,18184,35Енергетика: реалізація газуЄГАЗ, Дмитро Фірташ
193ТОВ “Суффле Агро Україна”5,11115,35АПК: торгівля зерномСуффле Мішель Жан П’єр
194ТОВ “Авіакомпанія СкайАп”5,090,29Транспорт: пасажрські авіаперевезенняОлександр, Тетяна та Юрій Альби
195ТОВ “Донецькі енергетичні послуги”5,0863,09Енергетика: торгівля електроенергієюДТЕК, Рінат Ахметов
196ТОВ ПІІ “АСБІС-Україна”5,0864,60Рітейл: дистрибуція електронікиСергій Костевич
197ПрАТ “Нова Лінія”5,04-0,66Рітейл: продаж будматеріалівОлександр та Галина Гереги
198ТОВ “Автобансервіс”5,04351,06Енергетика: торгівля нафтопродуктамиОлександр Кац, Ігор Чернявський
199ПрАТ “Зернопродукт МХП”5,00-146,47АПК: вирощування та продаж зерновихМХП, Юрій Косюк
200ТОВ “АЛЛО”4,9322,17Рітейл: дистрибуція електронікиДмитро Деревицький

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт