вугілля

Підприємства Міненерго в І кварталі отримали 1,6 млрд збитку

За перший квартал 2021 року 38 державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства енергетики, відзвітували про чисті збитки на суму 1,6 мільярда гривень.

Про це свідчить зведений звіт про виконання показників фінансового плану державних підприємств Міністерства.

В цілому 30 підприємств завершило I квартал року зі збитками на суму 1,614 млрд грн, 7 підприємств – з прибутком у розмірі 1,9 млн, а 1 підприємство вважається беззбитковим.

Найбільші квартальні збитки отримали наступні держкомпанії:

  • Східний гірничо-збагачувальний комбінат – 341,1 млн грн
  • ДП «Первомайськвугілля» – 232,8 млн грн
  • ДП «Львіввугілля» – 209,4 млн грн
  • ДП «Лисичанськвугілля» – 151,6 млн грн
  • ДП «Торецкуголь» – 147,4 млн грн

За підсумками першого кварталу 2021 года середня кількість працевлаштованих осіб на державних підприємствах Міненерго склала 43 078 чоловік. Загальні витрати на оплату праці склали 1,7 млрд грн.

Зокрема, середньомісячні витрати на працівників становили 13,2 тис грн, на адміністративно-управлінський персонал – 16 тис грн, тоді як на директорів енергетичних підприємств – 55,8 тис грн.

Раніше повідомлялося, що на засіданні Ради експертів з питань енергетичної безпеки при РНБО учасники обговорили критичний стан справ на ринку електроенергії і підготовку підприємства ПЕК до опалювального сезону.

За словами секретаря РНБО, «система управління розбалансована і керується в «ручному» режимі, існує серйозна криза неплатежів, фінансовий стан підприємств складний».

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram