ОГТС: Україна 1 грудня була нетто-експортером газу

За кордон вивезли більше блакитного палива, ніж ввезли, але це різний газ

Україна 1 грудня 2020 року була нетто-експортером природного газу, повідомив глава ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон на своїй сторінці в Фейсбук пізно ввечері у вівторок.

За його даними, в країну було ввезено 4,57 млн куб. м газу (3,28 млн куб. м – з Угорщини і 1,29 млн куб. м – зі Словаччини), а вивезено – 5,4 млн куб. м (3,8 куб. м – в Угорщину та 1,6 куб. м – до Польщі).

“Це все різні гази, для різних цілей і різних власників. Є імпорт і ввезення на митний склад, і вивезення з митного складу. Трейдери відстежують динаміку на суміжних ринках і транспортують газ туди, де газ зараз дорожче. Це нормальна ринкова поведінка, яка дозволяє сформувати справедливу ринкову ціну на газ не тільки в Україні, але і в сусідніх країнах. Поступово рухаємося до створення регіонального східноєвропейського газового хабу”, – зазначив Макогон.

Як повідомлялося, Україна в жовтні 2020 вперше в історії здійснила ре-експорт природного газу обсягом 15 млн куб. м в країни ЄС. Раніше були тільки транзит і імпорт.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт