ЛЭП

Низький тариф на електроенергію створює загрозу для синхронізації з ENTSO-E – Міненерго

Проблеми з ціноутворенням на електроенергію створюють потенційну загрозу для синхронізації енергосистеми України з європейською мережею ENTSO-E.

Про це йшлося під час наради в Міністерстві енергетики, відбулася за участю НКРЕКП, НЕК «Укренерго», ДП «Оператор ринку», ДП «Гарантований покупець», ВАТ «Центренерго», виробників і постачальників електроенергії, повідомляє сайт міністерства.

«Учасники ще раз відзначили, що проблеми з ціноутворенням створюють потенційну загрозу безпеці постачання електроенергії споживачам, стабільному проходженню осінньо-зимового періоду, а також, в перспективі, створять ризики для синхронізації енергосистеми України з європейськими системами ENTSO-E», – йдеться в повідомленні.

При цьому, як зазначалося в ході наради, шляхи вирішення ситуації на ринку знаходяться виключно в компетенції НКРЕКП.

Також учасники визнали, що стан ринку вимагає втручання для фінансової стабілізації, подальшого ефективного функціонування і безпеки поставок електричної енергії споживачам.

Нагадаємо, вчора директор Європейського Енергетичного Співтовариства Янез Копач зазначив що для інтеграції ОЕС України з загальноєвропейською енергосистемою ENTSO-E «Укренерго» повинно бути сертифікованим, проте фінансовий стан компанії, зокрема збитки 27,5 млрд грн за 2020 рік, заважають цьому процесу.

Раніше в Міненерго заявили, що ціна електрики для побутових споживачів повинна складати від 2,60 до 4 грн за кВт-годину.

Також повідомлялося, що Міненерго звернулося до НКРЕКП з проханням вжити низку заходів до врегулювання ситуації на ринку електроенергії.

ENTSO-E (англ. European Network of Transmission System Operators for Electricity) – європейська мережа ситемних операторів передачі електроенергії – організація, що на даний час об’єднує 41 системного оператора з 34 країн. У нинішньому форматі існує з 2009 року, як об’єднання ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE та UKTSOA. Інтеграція української енергосистеми...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram