Низькі платежі населення можуть призвести до дефолтного стану постачальників – Міненерго

Державні органи та учасники ринку електроенергії прогнозують, що наслідком збереження низької платіжної дисципліни споживачів за березень – квітень 2020 р. може стати оголошення для постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу «переддефолтного» та/або «дефолтного» стану.

Про це 2 квітня повідомив прес-центр Міністерства енергетики та захисту довкілля, з посиланням на результати наради, за участю т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Віталія Шубіна та голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, а також представників НЕК «Укренерго», ДП «Оператор ринку», ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго» та керівництва комерційної дирекції операторів системи розподілу та постачальників універсальних послуг.

«Наслідком збереження низької платіжної дисципліни споживачів може стати оголошення таких операторів системи розподілу та постачальників універсальних послуг «переддефолтного» та/або «дефолтного» стану », – йдеться у повідомленні.

В міністерстві вважають, що оголошення такого стану призведе до неможливості закупівлі ними електричної енергії та послуг з передачі/розподілу електричної енергії та, відповідно, припинення постачання електричної енергії споживачам, у тому числі і населенню. При цьому, учасники засідання визнали, що в період карантину буде спостерігатись низька платіжна дисципліна серед споживачів.

Крім того, в Мінекоенерго повідомили, що за результатами селекторної наради опрацьовуються пропозиції щодо мінімізації негативних тенденцій роботи ринку електричної енергії та поліпшення платіжного балансу суб’єктів електроенергетики.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram