НКРЕКП

НКРЕКП дорікають за відсутність “вихлопу” від регуляції енергоринку

Квола діяльність НКРЕКП на оптовому ринку електричної енергії не дає ніякого “вихлопу”. Регулятор може і мав би працювати активніше, аби впровадити на ринку прозорі і однакові для всіх правила гри. Про це у коментарі УНН заявив віце-президент Громадської спілки “Перша енергетична асоціація України” Олександр Рогозін.

“Казати про те, що НКРЕКП геть нічого не робить не буде коректно. Але треба працювати швидше. А для цього НКРЕКП повинна мати стратегічний комплекс дій. Дорожню карту, щоб наш ринок був дійсно ринком, із зрозумілими і прогнозованими цінами, і без адміністративного впливу. А так, щось регулятор робить весь час, а вихлопу немає”, – каже він.

Нагадаємо, в АМКУ заявили про неефективність роботи Нацкомісії у сфері енергетики і з’ясовують причини бездіяльності НКРЕКП на ринку електричної енергії. У Комітеті вважають, що НКРЕКП на оптовому ринку електричної енергії бездіє, що створює умови для порушення закону про захист економічної конкуренції.

Претензії до роботи НКРЕКП мають й самі учасники ринку, коментує Рогозін. І регулятор про це знає, додав він.

“Учасники ринку скаржаться, що ринок не працює належним чином. І ціни там складають не ринкові і адміністративного регулювання забагато, як на мій погляд. І багато чого треба ще зробити. Наприклад, розвинути ринок допоміжних послуг, розвинути механізм ПСО, про що я неодноразово говорив. І, до речі, НКРЕКП про це добре знає”, – додав він.

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram