Нафтогаз “розробив” річну ціну на газ

НАК «Нафтогаз України» на виконання доручення уряду завершила “розробку ринкового рішення” щодо річної ціни на газ, повідомляє пресслужба компанії.

Таким “рішенням” є запровадження річного тарифу, який визначає єдину ціну на газ упродовж року.

«Переваги річного тарифу та його гнучкість вже оцінили споживачі ГК “Нафтогаз України”. Час масштабувати цей досвід на всю країну. Наші клієнти, які обрали восени тариф “Річний”,  досі сплачують за газ за ціною, яка була на момент підписання договору», – зазначив керівник компанії Андрій Коболєв.

За його словами, наразі завершується робота над новими пропозиціями для домогосподарств, які будуть доступні з початку травня.

Перевагами такого тарифу зможуть скористатися всі побутові споживачі, адже Нафтогаз надає рівні можливості для всіх газопостачальних компаній, аби вони могли створити власний річний тарифний план. Група Нафтогаз готова надати можливість купувати газ постачальникам, які працюють на роздрібному ринку для населення.

Зокрема, Група Нафтогаз вже досягла домовленостей з найбільшим постачальником – компанією «ЙЕ Енергія» (належить Фірташу – ЕФ), яка є оптовим постачальником в тому числі і для низки регіональних газзбутів, що працюють під брендом «Твій газзбут».

Нафтогаз стверджує, що річний тариф, який впроваджуватимуть для захисту споживачів, буде надаватися за замовчуванням усіма газопостачальними компаніями, як це передбачено проектом рішення НКРЕКП. При цьому кожен споживач зможе змінювати річний тарифний план  впродовж року на щомісячний,  а також обрати послуги будь-якого іншого постачальника газу.

Також Нафтогаз наполягає, що “держава повинна побудувати систему захисту вразливих споживачів”, тобто для людей, які не мають можливості оплатити рахунки за встановленою Нафтогазом ціною.

Цікаво, що в повідомленні Нафтогазу жодного разу не згадується “ринок газу”.

В той же час, на сайті Нафтогазу не вказано ціну тарифного плану «Річний». Проте перший заступник голови енергетичного комітету ВР Олексій Кучеренко на своїй сторінці в фейсбук повідомив, що розроблене Нафтогазом “ринкове рішення” щодо річної ціни на газ складає 7,4 грн за куб.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram