Нафтогаз надіслав 30 газзбутам пропозиції за фіксованою річною ціною

Державний монополіст – газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» направила 30 газозбутовим підприємствам комерційні пропозиції за річним контрактом на поставку газу з фіксованою ціною.

Про це повідомила пресслужба групи Нафтогаз.

Відзначається, що у контрагентів є час до 28 квітня включно обговорити умови договору і зробити першу заявку на обсяги на травень 2021 року. Основні положення контракту містять єдині стандартні умови для всіх постачальників газу побутовим споживачам за фіксованою річний ціною.

«Договір передбачає чітко визначений мінімальний і максимальний обсяг газу в рік. Постачальник зобов’язаний закупити не менше 50% максимального річного замовлення. Помісячні обсяги поставок встановлюються на основі історичних даних по споживанню газу. Збутові компанії повинні до 25 числа подати заявку на закупівлю газу в наступному місяці, за винятком травня-2021. Вони можуть відмовитися від місячної поставки або замовити від 75% до 100% місячного планового об’єму», – роз’яснили в «Нафтогазі».

Фінансові умови передбачають ринкову ціну газу, що встановлюється за формулою. Покупець може оплатити газ по передоплаті. При післяплати, здійснюваної протягом 45 днів після місяця постачання, газсбит повинен надати банківську гарантію для періоду закупівлі з жовтня по березень. З квітня по вересень досить гарантії материнської компанії. Ціна газу залежить від строків звернення щодо підписання контракту.

«Ресурсний портфель групи «Нафтогаз» формується з трьох джерел: видобуток, імпорт і підземні сховища. Ми намагаємося не використовувати перехресне субсидування, а продавати весь газ за ринковими цінами. Ми робимо це як на біржі, так і за прямими договорами. При цьому застосовуємо недискримінаційний, єдиний підхід до всіх клієнтів: чи то «Йе Енергія», ГК «Нафтогаз України» чи газозбутові підприємства», – пояснив головний виконавчий директор групи Отто Ватерландер.

За його словами, «Нафтогаз» сприяє розвитку ринку газу і прагне підтримувати постачальників, що продають газ домогосподарствам за фіксованими річними цінами.

«З впровадженням річної ціни для побутових споживачів важливо, щоб збути визначилися, як вони будуть управляти власним газовим портфелем. Від цього залежить їх конкурентоспроможність. Тому треба зважувати, коли, у кого і за якими цінами купувати газ: можна придбати заздалегідь і закачати в сховища, можна використовувати річні контракти або щомісячні закупівлі, авансові платежі або післяплату», – резюмував Ватерландер.

Нагадаємо, 1 серпня 2020 р. був запущений так званий “ринок газу для населення”, який дозволив побутовим споживачам вибирати постачальника, який запропонує найнижчі тарифи на газ. Проте, на думку експертів, за наявності “на ринку” державного монополіста – НАК «Нафтогаз» існування такого “ринку” є неможливим, адже найнижчих тарифів там немає.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram