ЗАЕС

На ЗАЕС відбулося порушення 1 рівня за міжнародною шкалою ядерних подій

Рівень 1 за INES описує аномальну ситуацію, що виходить за межі допустимого в експлуатації    

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС, який знаходиться в капітальному ремонті з 01 травня 2020 року (стан реакторної установки – “холодний зупин”), при проведенні планових робіт 24 вересня була виявлена несправність в одній з систем аварійного електропостачання.

Про це повідомляє пресслужба ДП “НАЕК “Енергоатом”.

За міжнародною шкалою ядерних подій (INES), інциденту присвоїли рівень 1.

“При проведенні планових робіт з перевірки захистів по 2-ому контуру реакторної установки, дизель-генератор № 3, після запуску, був відключений захистом “по зниження тиску оливи”, – пояснили в “Енергоатомі”.

Змін радіаційного стану на майданчику Запорізької АЕС не було. Зауважень стосовно дій персоналу не було.

О 12 годині 30 хвилині 25 вересня 2020 року повністю відновлена працездатність  обладнання.

Утворена комісія для з’ясування причин виникнення події.

На даний момент в роботі перебувають 3 енергоблоки Запорізької АЕС. Сумарна потужність генераторів – 2930 МВт. На енергоблоці №4 йде 148 доба планового капітального ремонту, на енергоблоці №2 – 46 доба планового середнього ремонту, на енергоблоці №5 – 163 доба планового середнього ремонту.

Довідка.

За шкалою INES ядерні та радіологічні аварії та інциденти класифікуються на 7 рівнів.

Інцидент (англ. incident) – подія, що класифікується як така, що відноситься до рівня 1, 2 або 3 за шкалою INES, тобто з відхіленням від дозволеного режиму експлуатації, але не така серйозна як аварія. Аварія (англ. accident) – подія, що класифікується як така, що відноситься до рівня 4, 5, 6 або 7, тобто з викидом радіоактивного матеріалу за межі площадки, який може привести до опромінювання населення, яке досягає не менш порядку величини дозволених (санкціонованих) меж, або потребує застосування контрзаходів, або призводить до значному пошкодження установки, або призводить до опромінювання робітників на площадці в такому степені, за яким існує висока ймовірність ранньої смерті.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram